Diskusní fórum

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 7. 11. 2013 2:56
  MDT - Muzeum Dopravní techniky
  Vlečka skanzen Mayrau

  Mayrau 2013 - MDT o.s.

  Zde bych si něco dovolil doplnit k hezkému článku Luboše Pečeného o trati 11b a vlečce do skanzenu Mayrau

  Začínali jsme v r. 2007. U zrodu této myšlenky stál Petr Šikýř, Petr Nepil a Milan Kokstein. Společně jsme za úsilí našich kamarádů a pár lidí z Tuháně, dokázali za 41 dní celou, dnes již historickou vlečku, zprůjezdnit až do Skanzenu. Celou vlečku ovšem dostal pod správu spolek PVKTŽ s.r.o. Přes veškerou snahu, jsme dále již nemohli vyvíjet další aktivity ohledně této vlečky. Vlečka opět začala zarůstat a opět se z ní stávala pouze vzpomínka. I přes tento fakt, mělo stále ve správě vlečku výše jmenované s.r.o. V roce 2010 přeci jen svitla malá naděje. Kraj vzhledem ke stavu oslovil pár zájemců. Opět jsme se přihlásili. Ovšem opět vedení kraje dalo na planý slib ze strany PVKTŽ s.r.o., že celá věc bude uvedena do pořádku. Bohužel se tak nestalo. A jak by řekl klasik, tak dlouho se chodilo se džbánem pro vodu, až se ucho utrhlo a pro nás neuvěřitelné se okolnostmi, stalo pravdou. Po 5 letech s námi kraj podepsal smlouvu o zachování a zprovoznění této trati. PVKTŽ s.r.o. tak díky svému jednání dostálo odstoupení od smlouvy a vlečce tak svitla naděje na lepší budoucnost. Smlouvu jsme podepsali včera a dnes 06.11.2013 jsme započali první práce. Doufám, že se všechno povede a na příští rok v rámci 20ti let skanzenu Mayrau, přijede po mnoha letech parní vlak a vlečka tak bude moci zlepšit návštěvnost skanzenu... I když o těch pár let později.

  Více bude na stránkách www.mdt-slany.cz


 • 7. 11. 2013 7:49
  starostka - Moderátor
  INFO K ANKETÁM

  Byl tu vznesen dotaz na způsob přidělování hlasů v anketách. Zeptala jsem se provozovatele stránek a zde je odpověď:

  Upozorňujeme, že hlasování v anketách může být zkresleno neplatnými hlasy internetových robotů či vícekrát hlasujících návštěvníků.

  Na výrobě nové ankety s vylepšenou kontrolou pravosti hlasování nyní pracujeme, jakmile bude dostupná, budeme Vás informovat formou infoletáku.


 • 20. 1. 2014 15:36
  starostka - Moderátor
  ZNAK PRO OBEC poprvé

  Proč se mi líbí znak s číslem 10?
  Tak za prvé: Na rozdíl od autorem doporučované 1 a 2 obsahuje 10 všechny znaky obce – olši (list), bledule, potok – vzhledem k tomu, že hlavni památkou je právě Třebichovická olšinka – název od stromu olše, podle mě by tam ta olše měla být vystižena. Málokomu neznámému budou bledule evokovat olšinku - beru podle sebe...
  Za druhé: dobře zapamatovatelné
  Za třetí: jednoduché, výstižné – žádná složitá malba
  Dávám hlas číslu 10!
  PU

  Tolik jedna z reakcí na Váš výběr symbolu pro obec. Zatím se na OÚ schází anketní lístky a je vidět, že co člověk, to názor. Prosím, nepolevujte, vybírejte, anketní lístky jsou k mání na webu nebo na OÚ. Anketa končí 31. 1. 2014.


 • 20. 1. 2014 22:28
  Milan Mašek
  Re: Znak pro obec

  Ale paní starostko, to je nepřípustné ovlivňování ještě před uzávěrkou. Že vy se bojíte, že to 10ka nevyhraje? Číslo 1 navrhované autorem sice neobsahuje list olše, ale zato je propracovanější a líbivější....ale nechť rozhodne svobodný hlas lidu :-)


 • 21. 1. 2014 10:47
  PU
  Re: Znak pro obec

  Pane Masku, nebojte, to neni ovlivnovani. To je pani starostka vlozila oduvodneni me volby, ktere jsem poslala na jeji email (a ne sem, do diskuze). Prave prilisna propracovanost muze byt kamenem urazu. Procpak je napr. vlajka CR tak "jednoducha" ? Aby si ji zapamatovalo co nejvice lidi... 1 a 2 jsou mozna nejhezci, ale kolik lidi (prip. deti ve skole) by ji z hlavy nakreslilo? Ne vzdy musime byt ovlivneni pouze doporucenim autora. TO jen na upresneni. Mejte hezky den. P.U.


 • 21. 1. 2014 14:20
  starostka
  ZNAK PRO OBEC podruhé

  Správně, pane Mašku, ovlivňování během volby - to je nepřípustné. Navrhuji trest nejvyšší a to setnutí hlavy na pařezu jakéhokoli pokáceného stromu... Jinak mně osobně se moc líbí číslo ....., nikoli 10. Ostatně, pro info všech, bude to boj mezi 1, 5 a 10. Tyto návrhy se líbí nejvíc. Při této příležitosti vyzývám Milana Maška a Petru Uharček, aby přišli dne 10. 2. 2014 na veřejné zasedání a před zraky všech ostatních spočítali anketní lístky a stali se svědky toho, že VOX POPULI bude vyslyšen, ať se paní starostce líbí cokoli (VOX DEI). Hezký den všem!


 • 22. 1. 2014 15:20
  obcan
  novy web

  Modernizace webu je velmi zdařilá !


 • 22. 1. 2014 22:48
  Petra Novotná
  Kamenolom

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na nejbližší kamenolom, ze kterého kupujete kámen? Všimla jsem si, že mnoho zdí v obci je stavěno také z pískovce. Nevíte, odkud se tu vzal? Děkuji za odpověď Novotná


 • 22. 7. 2014 11:50
  JP
  690 let

  Dobrý den, první zmínka o obci Třebichovice byla z roku 1324, nechystá se tedy něco na oslavu 690 let obce?


 • 22. 7. 2014 22:24
  starostka - Moderátor
  Re: 690 let

  Děkuji za hezký dotaz, je milé, že si toho alespoň někdo všiml. Bohužel vás ale zklamu, nechystá se nic. Budeme si muset počkat ještě 10 let a oslavit kulaté 700. výročí s plnou parádou. Pokud jste zdejší a máte nějaké inspirativní nápady, sem s nimi. mj


 • 9. 9. 2014 14:41
  Miroslav Lučan
  Tesař - řemeslník

  Dobrý den,
  zkouším touto cestou zjistit, zda není v Třebichovicích nebo blízkém okolí šikovný řemeslník - tesař, který by byl schopen během podzimu realizovat zastřešení vchodových dveří RD. Za dobré tipy předem děkuji ;)


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

24. 6. Jan

Zítra: Ivan

 

 

covid portal.png

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 263

Návštěvnost stránek

217228