Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 22. 3. 2012 16:10
  roman
  vozovka, chodniky sloupy elektryckeho vedeni

  dobrý den,kdy se u nás bude dávat elektřina do země?některé sloupy se fakt pletou...


 • 22. 3. 2012 15:55
  roman
  vozovka, chodniky,sloupy elektryckeho vedeni


 • 19. 3. 2012 9:12
  mk
  Zábavy

  Dobrý den,
  neuvažujete nad tím, že byste vstupné na zábavy opět snížili na přijatelnou cenu? Všude v okolních vesnicích je vstupné max. 70,- Kč, někde dokonce vstup zadarmo, někde dobrovolné. Opravdu nechápu, proč zrovna u nás bychom měli platit 100 korun za obyčejnou zábavu, která se ničím neliší od těch v okolí. Platíme snad za výmalbu sálu (pokud si dobře pamatuji, v měsíčku ste se chválili kolik peněz jste ušetřili).
  Nejsem jediný, komu výše vstupného vadí - ostatně na návštěvnosti je to znát, lidi prostě nechodí.
  Děláte to pro lidi nebo pro peníze?


 • 29. 2. 2012 10:11
  Jehličková
  Popelnice

  Dobrý den, prosím o zaslání konkrétní stížnosti na "kontrolu" popelnic. Děkuji M. Jehličková


 • 28. 2. 2012 16:56
  cr
  popelnice

  Docela nas drti kontroly popelnic,zajimalo by nas zda takto sikanozne kontrolujou i v Kladne?Jsme presvedceni ze by tvrde narazili kdyby nevyvezli byt jeden kontejner.A navic je to smesny komunalni odpad a ne tridirna!!!Jiste ze tridime plasty ale aby nas takto "trestali"ze nevyvezou popelnici to jsou teda sluzby na houby.To se pak nedivte ze vznikaj cerne skladky a vyjde to draz nez vyvoz popelnice,to je podpora cernych skladek.


 • 17. 1. 2012 17:29
  zd.Melicharová
  dotaz

  Dobrý den,mám k Vám dotaz - prosbu,sháním pani Venuši Pušmanovou,roz.Francovou.Dle dřívějšího zjištění bydlela v Třebichovicích č.126.Pocházela z Lidic a měla ještě dva sourozence.Je to má sestřenice, viděly jsme se ještě jako malé děti.Moc děkuji Melicharová Teplice v Č.


 • 1. 11. 2011 11:17
  M. Jehličková
  původ slova Třebichovice

  Obec Třebichovice znak nemá.
  Název obce lze s největší pravděpodobností odvodit od zaniklého staroslovanského slova „trěbiti“ s významem „čistit pálením, ale také rubat, sekat“; z kontextu starých textů lze uvést příklad „Krajinu od pařezů tříbiti“.
  Jedná se tedy o slovo, které se používalo v souvislosti s odstraňováním lesních porostů, křovin, s vytrháváním rostlin i s kořeny, a tak mýtit a čistit zarostlé plochy a měnit je v místa vhodná k osídlení.
  Z dochovaných zápisů kronik lze usuzovat, že zdejší krajina byla hustě porostlá lesy, a že lidé, kteří se zde v dobách kolonizace našeho území objevili, měli potřebu zdejší krajinu vymýtit od lesních porostů, zúrodnit půdu a využít přírodní bohatství, které zejména v podobě několika vodních toků dávalo po mnoho generací obživu mnoha mlýnům. I pole zde byla pravděpodobně velmi úrodná, neboť původní mokřady, dostatek vláhy a dávné erupce třetihorní sopky (Vinařická horka) vytvořily ideální prostředí pro pěstování obilnin.
  Nicméně se jedná o mojí vlastní úvahu, neboť nebylo provedeno žádné oficiální etymologické bádání. Tudíž pravdivý smysl či význam názvu Třebichovice může být zcela odlišný. Berte to tedy jako jakousi lidovou etymologie…
  Existovalo totiž také podobné slovo „třeby“a znamenalo „obětiště pohanským bohům“.


 • 31. 10. 2011 18:40
  Jitka
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mají Tř


 • 26. 9. 2011 16:07
  M. Jehličková
  RE na zvláštní sokly

  Panu Čackému jsem již zaslala vše, co jsem věděla, a co bylo kdy napsáno o těžbě čediče na horce včetně fotodokumentace. Pokud máte někdo v domácím archívu fotky či jiné materiály, prosím o jejich zapůjčení. Děkuji mj


 • 26. 9. 2011 16:03
  M. Jehličková
  RE na třpytící se zlato

  Dobrý den, ráda bych také reagovala na vyřčenou kritiku, ale prosím o upřesnění mých lží a nepravd, které vyslovuji, jakož i o upřesnění toho, jak se neustále oháním tím, jak jsem kde ušetřila.... Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nějak si nedokážu své lhaní vybavit.
  Také děkuji.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

14. 12. Lýdie

Zítra: Radana

Diskusní fórum

příspěvků: 226

Návštěvnost stránek

174467