Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 2. 10. 2018 11:12
  Milan Mašek
  Poděkování

  Chtěl bych tímto poděkovat starostce M. Jehličkové za její dosavadní práci pro obec. Čím dál častěji se setkávám s názorem, že starostu může dělat každý, že se to postupně naučí. S tímto názorem já úplně nesouhlasím. Ano, vést běžnou agendu obce, vyřizovat poštu, zařizovat svoz odpadu apod. by asi zvládla většina občanů. Pustit se však do větších projektů s využitím všemožných dotací – sem směřuje mé poděkování. Mám na mysli zejména
  • vykoupení domů v zúžení centra obce, demolice, jednání s Krajským úřadem a příprava pro „průtah obcí“
  • narovnání obecních bytů – tzn. částečný prodej, údržba stávajících a stanovení reálného nájemného
  • rekonstrukce silnice okolo bytovek
  • vykoupení vodárny v Sakách a projekty pro jejich další využití
  • příprava pro prodej pozemků „Na rovinách“
  • oprava malého sálu
  • neprodej čistírny OV a její provozování
  • vytvoření strategického plánu rozvoje obce a územního plánu
  • a určitě spousta věcí, na které jsem zapomněl.
  Jelikož mě problematika komunální politiky docela zajímá, sleduji i dění v okolních obcích a pustit se do takovýchto projektů není zcela běžné. Starostkou byla vyřízena spousta dotací a to svépomocí – tzn. obec ušetřila velké peníze za provizi zprostředkujícím firmám, které si obvykle účtují 10% z vyřízených dotací. Rovněž informovanost v obci je perfektní – měsíčník, SMS info, veřejná zasedání, kde jsou občané vítáni – ani toto není v okolních obcích samozřejmostí. Je toho ještě hodně, na co jsem v naší obci hrdý a proto ještě jednou velké DÍKY.


 • 3. 9. 2018 10:47
  I. Pulcová
  Oprava komunikace

  Děkuji vedení obce za veškerou práci a předpokládám i ohromnou starost kolem přípravy opravy komunikace pod bytovkami. Těším se na příjez k domku po novém. S úctou Iveta Pulcová


 • 14. 8. 2018 10:53
  Bára
  Oprava komunikace

  Dobrý den, chci se zeptat zda je znám nějaký harmonogram stavebních prací v ulici kolem bytovek. Nechci být rypava, ale silnice je vyhrabana, zaházena kameny a nyní již druhý den nikde žádný pracovník. Děkuji za odpověď


 • 15. 8. 2018 21:54
  starostka - Moderátor
  Re: Oprava komunikace

  Dobrý den. Dodavatelská firma má na zhotovení silnice včetně obrubníků podle uzavřené smlouvy 60 dní. Po odkrytí vrstev se ukázalo, že část dešťové kanalizace je nefunkční. Dochází tedy k vícepracím spojeným s opravou kanalizace a napojením několika svodů. Také šachty byly v dost katastrofickém stavu. Je ovšem běžné, že firmy přesouvají svoje výrobní kapacity v rámci několika staveb, které mají rozestavěné. Tak tomu bylo i tento týden, kdy se poničil stroj na jedné ze staveb a musel vypomoci ten z naší stavby. A bude tomu tak i v následujícím týdnu.
  Blíže napíši do aktualit a zpravodaje.


 • 28. 7. 2018 8:32
  Jana Šrailová
  Poděkování

  Jen bych chtěla pomyslně smeknout klobouk a poděkovat obci za novou ceduli u lesa "Les není smetiště". Snad to aspoň s někým pohne a v našem krásném lese a i jeho okolí bude o něco čistěji. :)


 • 1. 8. 2018 16:18
  starostka - Moderátor
  Re: Poděkování

  Děkuji za poděkování, to zahřeje. Cedule byla v plánu už hodně dlouho. konečně se podařilo skloubit pár věcí a instalovat ji ku prospěchu věci. Pro info - grafika - Klubko 55 (Milan Petriščák), výroba cedule Anton Benadik, truhlář ve Třebichovicích a na Sakách, instalace za pomoci pánů Bedřicha, Vlčáka a Jardy z montážní party Třebichovice Group CZ. A těm patří zvláštní poděkování, protože pod cedulí je skála a vykutat do ní díry v tropických teplotách je výkon skutečně obdivuhodný. Jsem moc ráda, že je máme!!! Hezké letní dny v čistém lese přeje starostka.


 • 17. 5. 2018 16:49
  Kristuna
  Maje

  Chtěla jsem se zepat kdy budou fotky z maju na stránkách ? Děkuji


 • 18. 5. 2018 22:52
  Jehličková - Moderátor
  Re: Maje

  Něco málo jsem již pověsila, pokud mi někdo pošle další, ráda přidám....mj


 • 2. 4. 2018 17:33
  Bára
  Hřiště

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy bude otevřené dětské hřiště za hospodou? Dnes jsme šli okolo dveře zamčené, hřiště plné dětí.. Nějací chytráci udělali díru v plotě... Nechci je nijak obhajovat, ale nestačilo by prostě kdyby někdo z obce hřiště odemknul?


 • 3. 4. 2018 22:22
  Jehličková - Moderátor
  Re: Hřiště

  Zdravím všechny hrátek chtivé kluky a holky. Než otevřeme hřiště, je třeba udělat revizi herních prvků, které vždy po zimě vyžadují odborný posudek. Teprve minulý týden tu byl technik a prvky prověřil.

  Ve středu hřiště otevřeme.

  starostka


 • 21. 3. 2018 12:18
  Lukáš
  Chodníky a silnice

  Dobrý den.Mám dotaz ohledně planované rekonstrukce chodníků,silnic.Slyšel sem od nespokojených obyvatel jakým způsobem k tomu přistupuje pan místostarosta Pečený.Chci se tedy optat jakým způsobem zachováte parkovací místa u domů?A jestli je to ještě vůbec v plánech obce.Díky


 • 23. 3. 2018 13:23
  chodec
  Re: Chodníky a silnice

  uvnitř vesnice je to asi jedno, tam po chodníku stejně nikdo nechodí, tak tam se klidně můžou zrušit a udělat se místo toho parkovací stání. Ale co se týče silnice směr Libušín - to je katastrofa, všichni parkují na chodníku a vůbec se tudy nedá procházet, přitom všichni mají dvůr na který můžou zajíždět! Tady bych se klidně přikláněl k variantě odkoupit od všech předzahrádky a místo nich udělat parkovací stání + chodník. Chodník není parkoviště!!!!


 • 3. 4. 2018 22:27
  Jehličková - Moderátor
  Re: Chodníky a silnice

  Dobrý den,

  ohledně rekonstrukce chodníků a silnic napíšu více do dubnového obecního zpravodaje, protože tam je více prostoru pro vyjádření a informace se dostane k širšímu okruhu občanů.

  Co konkrétně máte na mysli, když zmiňujete nespokojenost občanů ohledně přístupu pana místostarosty?

  Děkuji starostka


 • 18. 1. 2018 12:43
  Michaela Urbanová
  Psí výkaly

  Dobrý den, apeluji na majitele psů,aby uklízeli po svých miláčcích výkaly. Doma taky netrousíte,kde se dá....a nevymlouvejte se,že obec nedodala papírové sáčky. Já taky nenechám své dítě kadit všude možně, když nebudou pleny v obchodě. Vezměte si s sebou pokaždé pytlík a vyhoďte to do popelnice. Když do takového hovna vjedete kočárkem,spadne vám do toho dítě nebo šlápne,opravdu se to krásně čistí. Takže vás žádám,chovejte se zodpovědně!!!!!!


 • 2. 10. 2017 14:17
  Radek
  Dotaz

  Dobrý den,
  chci ze zeptat, jak je to s fungováním obecního úřadu v úředních hodinách. Byl jsem tam již třikrát, vždy v úřední hodiny a úřad zamčený, telefon nikdo nezvedá. To se musím objednat abych si vyřídil potřebné věci?


 • 2. 10. 2017 14:44
  starostka - Moderátor
  Re: Dotaz

  Dobrý den, omlouváme se, pro nemoc je OÚ tento týden uzavřen. Na nástěnce visí od dnešního poledne cedulka s oznámením a kontaktem na starostku, místostarostu. Informaci o uzavření OÚ obdrželi občané SMS zprávou. Dnešní veřejné zasedání se uskuteční od 18:15. Starostka 724 862 549.


 • 27. 9. 2017 9:40
  Petr Šoulák
  Kácení

  Dobrý den, v letním dvojčísle jsme se dozvěděli:
  Dlouhodobé sucho (nadprůměrné teploty a vláhový deficit) a tím oslabená vitalita stromů jsou příčinou odumření stromů v okrajové části lesa za bývalou hájenkou.Stromy jsou napadeny hmyzími škůdci Krascem borovým
  a v horních partiích stromů Lýkožroutem vrcholkovým, nebo Lýkohubem menším. Tento hmyz svou činností způsobuje přerušení vodivých cest ve stromech vedoucí k celkovému
  odumření stromů. Napadeno je celkem 35 kusů borovice lesní.Stromy je potřeba odstranit a odvézt na takové místo, které nebude blízko lesního porostu obsahující borovici nebo smrk.
  Vlastníci pozemků byli seznámeni s touto nemilou skutečností
  a během srpna dojde ke kácení a odvozu napadených stromů.

  Nyní je již několik týdnů pokáceno, ale několik kmenů u hájenky i nadále leží ladem. Opět mne napadá obdova otázky v obci již několikrát omýlaná ohledně kácení stromů, zda byly stromy pokáceny zbytečně/účelně a nehrozí nákaza, viz citát výše, nebo se čeká až bude napaden i zbytek stromů a bude se kácet dále?
  S pozdravem, Petr Š.


 • 27. 9. 2017 9:54
  Petr Š
  Re: Kácení

  Omlouám se za přelepy:
  ....obdoba otázky v obci již nekolikrát omílaná.....


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

28. 9. Václav

Zítra: Michal

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 246

Návštěvnost stránek

196472