Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 31. 12. 2018 17:17
  Veronika
  Pyrotechnika

  Dobry vecer, plne souhlasim se zakazem pyrotechniky mimo silvestra.... 31.12 plne chapu a toleruji, ale co absolutne nechapu, proc uz minimalne 3 dny predem v nocnich hodinach a nekolik hodin v kuse museji strilet..... Takze za me ano rachejtlim,ale pouze o silvestra!


 • 26. 12. 2018 19:12
  Matěj
  Pyrotechnika

  Zdravím,bylo by dobré zavést zákaz používání pyrotechniky na celém území obce a to v době od 1.1.od 02:00 h.do 31.12. do 23:00h nepřetržitě a bez nároku na povolení.Pokud to poruší tak pokutu 50 000.- bez pardonu.Je to kvůli domácím zvířatům které to musí vytrpět o silvestra,proto to časo vé omezení od 31.12. od 23:00 do 1.1. 02:00.Štvou mi někteří nedočkavci kteří týrají hlukem domácí zvířata


 • 30. 12. 2018 13:12
  starostka - Moderátor
  Re: Pyrotechnika

  Děkujeme za návrh, na zastupitelstvu určitě projednáme. Obecní vyhláškou lze regulovat mnohé, problém nastane v okamžiku, až opět nějací nedočkavci po půlnoci budou odpalovat na hřišti petardy. Už tím porušili noční klid a dopustili se přestupku. Jenže - kdo je chytí při činu? Sankce za způsobené přestupky lze udělit jen dle správního řádu. Sama za sebe dávám přednost osvětě a apeluji zejména na rodiče dětí, kterým tento druh zábavy zvyšuje adrenalin. Kupte dětem raději knihu! A přečtěte si článek o tom, jak zábavní pyrotechnika škodí. Je v aktualitách. A o tom, zda regulovat, či nikoli, můžete hlasovat v anketě. Pomůže to pak zastupitelům v rozhodování o vašich návrzích.


 • 30. 12. 2018 16:32
  Milan
  Re: Pyrotechnika

  Dobrý den,já bych byl taky pro omezení pyrotechniky,na silvestra s tím se tak nějak počítá a lze se na to připravit(pro psy a kočky dát sedativum) ale mimo silvestr to zakázat.Taky dnes v noci nedočkavci okolo půlnoci odpálili světlice a byl porušen noční klid,jenže než by přijela policie tak by už byli dávno za kopcem.To by museli mít služebnu v obci.


 • 11. 11. 2018 7:27
  Koňák
  dotaz

  Jen bych se zeptal, pro ne zrovna velká obec rozšířila zatupitelstvo o druhého místostarostu? To jako bude jeden na všední den a jeden na sváteční? Nebo je to jiný záměr, který mi uniká?


 • 12. 11. 2018 14:25
  Milan Mašek
  Re: dotaz

  Když je to pro obec za stejný peníze (odměna se jim půlí), tak s tím nemám problém a přijde mi to jako vhodné v situaci, kdy jsou téměř všichni zastupitelé noví a s fungováním úřadu se budou seznamovat. To je jen můj názor, oficiální odpověďˇurčitě někdo zodpoví. Já spíš nezaznamenal důvod navýšení počtu zastupitelů ze 7 na 9.


 • 13. 11. 2018 21:41
  Markéta Jehličková
  Re: dotaz

  Dobrý večer zejména oběma diskutujícím.

  Máte dojem, že jsme malá obec? Že máme málo obyvatel? Připadá vám zbytečné mít dva místostarosty?

  Již mnohokrát jsem hovořila na téma „malosti“ obcí v kontrastu s povinnostmi, které jsou na všechny územní celky kladeny bez ohledu na jejich velikost. Je totiž nepodstatné, zda máme 300, 500 nebo 1000 obyvatel, protože „naloženo“ máme všichni stejně. Ovšem, čím větší obec, tím větší personální obsazení. A analogicky, čím menší obec, tím méně zaměstnanců. Pokud tedy onen pomyslný pytel starostí ponesou místo dvou lidí tři, aniž by byla obec finančně zatížena (jak správně připomíná pan Milan Mašek, který pravděpodobně obdrží nějakou cenu za účast na veřejných zasedáních), domnívám se, že je to pro dobro obce a jejich občanů.
  Tento můj návrh na zvolení dvou místostarostů vychází z osmileté zkušenosti, kdy jsem v souladu se zákonem o obcích využívala poradních orgánů starosty. Pro volební období 2018 – 2022 nejsou zřizovány žádné komise, jak tomu bylo v minulých letech. Veškerá činnost těchto poradních orgánů je převedena do kompetencí nově zvolených dvou místostarostů.
  Na posledním veřejném zasedání (12. 11. 2018) byla mimo jiné odsouhlasena struktura obecního úřadu a z ní vyplývá mimo jiné následující:

  Koordinace a organizace v oblasti volnočasových aktivit vyjma sportu bude v kompetenci 1. místostarosty, který připraví plán akcí včetně rozpočtu na každý rok. Na něj se mohou občané obracet se svými náměty. Jedná se o jakékoli volnočasové aktivity, které přispějí pro pocit sounáležitosti místní komunity.
  Návrh akcí pro rok 2019 předloží do příštího zasedání (19. 12. 2018) pan Milan Petriščák. Všechny podněty směřujte, prosím, přímo na petriscak@trebichovice.cz

  Garantem pro sportovní volnočasové aktivity bude 2. místostarosta, v jehož gesci bude vytvoření plánu rozvoje sportu v obci, včetně návrhů na výstavbu, rekonstrukci, udržovaní a provozovaní sportovních zařízení, včetně návrhů na zabezpečení finanční (přímé i nepřímé) podpory sportu z obecního rozpočtu. Nezapomene na hřiště pro míčové hry!
  Návrh Plánu rozvoje sportu pro volební období 2018 – 2022 předloží do příštího zasedání pan Petr Svoboda. Všechny podněty směřujte, prosím, přímo na svoboda@trebichovice.cz

  A proč je 9 zastupitelů?
  Navýšení počtu zastupitelů je reakcí na předvolební období, kdy se zde zformovaly dvě skupiny občanů se zájmem o práci pro obec. Alespoň doufám, že se jednalo o tento důvod… Tento zájem byl avizován celkem dlouhou dobu, a protože se obě skupiny v předvolebním boji, jak už to bývá, názorově zcela nepotkaly, byla alespoň navržena varianta na navýšení počtu zastupitelů. Nyní, když je tzv. „po boji“, je zcela jedno, kdo za jakou volební stranu kandidoval, neboť občan již vnímá zastupitele jako jeden celek. A my také jako jeden celek hodláme jednat. Na opoziční praktiky jsme opravdu malá obec!

  Ráda bych na tomto místě tlumočila výzvu zastupitelů na spolupráci s každým, kdo takový zájem projeví. Bez rozdílu pohlaví, náboženského přesvědčení, barvy pleti ... či ponožek...

  Howgh MJ


 • 2. 10. 2018 11:12
  Milan Mašek
  Poděkování

  Chtěl bych tímto poděkovat starostce M. Jehličkové za její dosavadní práci pro obec. Čím dál častěji se setkávám s názorem, že starostu může dělat každý, že se to postupně naučí. S tímto názorem já úplně nesouhlasím. Ano, vést běžnou agendu obce, vyřizovat poštu, zařizovat svoz odpadu apod. by asi zvládla většina občanů. Pustit se však do větších projektů s využitím všemožných dotací – sem směřuje mé poděkování. Mám na mysli zejména
  • vykoupení domů v zúžení centra obce, demolice, jednání s Krajským úřadem a příprava pro „průtah obcí“
  • narovnání obecních bytů – tzn. částečný prodej, údržba stávajících a stanovení reálného nájemného
  • rekonstrukce silnice okolo bytovek
  • vykoupení vodárny v Sakách a projekty pro jejich další využití
  • příprava pro prodej pozemků „Na rovinách“
  • oprava malého sálu
  • neprodej čistírny OV a její provozování
  • vytvoření strategického plánu rozvoje obce a územního plánu
  • a určitě spousta věcí, na které jsem zapomněl.
  Jelikož mě problematika komunální politiky docela zajímá, sleduji i dění v okolních obcích a pustit se do takovýchto projektů není zcela běžné. Starostkou byla vyřízena spousta dotací a to svépomocí – tzn. obec ušetřila velké peníze za provizi zprostředkujícím firmám, které si obvykle účtují 10% z vyřízených dotací. Rovněž informovanost v obci je perfektní – měsíčník, SMS info, veřejná zasedání, kde jsou občané vítáni – ani toto není v okolních obcích samozřejmostí. Je toho ještě hodně, na co jsem v naší obci hrdý a proto ještě jednou velké DÍKY.


 • 3. 9. 2018 10:47
  I. Pulcová
  Oprava komunikace

  Děkuji vedení obce za veškerou práci a předpokládám i ohromnou starost kolem přípravy opravy komunikace pod bytovkami. Těším se na příjez k domku po novém. S úctou Iveta Pulcová


 • 14. 8. 2018 10:53
  Bára
  Oprava komunikace

  Dobrý den, chci se zeptat zda je znám nějaký harmonogram stavebních prací v ulici kolem bytovek. Nechci být rypava, ale silnice je vyhrabana, zaházena kameny a nyní již druhý den nikde žádný pracovník. Děkuji za odpověď


 • 15. 8. 2018 21:54
  starostka - Moderátor
  Re: Oprava komunikace

  Dobrý den. Dodavatelská firma má na zhotovení silnice včetně obrubníků podle uzavřené smlouvy 60 dní. Po odkrytí vrstev se ukázalo, že část dešťové kanalizace je nefunkční. Dochází tedy k vícepracím spojeným s opravou kanalizace a napojením několika svodů. Také šachty byly v dost katastrofickém stavu. Je ovšem běžné, že firmy přesouvají svoje výrobní kapacity v rámci několika staveb, které mají rozestavěné. Tak tomu bylo i tento týden, kdy se poničil stroj na jedné ze staveb a musel vypomoci ten z naší stavby. A bude tomu tak i v následujícím týdnu.
  Blíže napíši do aktualit a zpravodaje.


 • 28. 7. 2018 8:32
  Jana Šrailová
  Poděkování

  Jen bych chtěla pomyslně smeknout klobouk a poděkovat obci za novou ceduli u lesa "Les není smetiště". Snad to aspoň s někým pohne a v našem krásném lese a i jeho okolí bude o něco čistěji. :)


 • 1. 8. 2018 16:18
  starostka - Moderátor
  Re: Poděkování

  Děkuji za poděkování, to zahřeje. Cedule byla v plánu už hodně dlouho. konečně se podařilo skloubit pár věcí a instalovat ji ku prospěchu věci. Pro info - grafika - Klubko 55 (Milan Petriščák), výroba cedule Anton Benadik, truhlář ve Třebichovicích a na Sakách, instalace za pomoci pánů Bedřicha, Vlčáka a Jardy z montážní party Třebichovice Group CZ. A těm patří zvláštní poděkování, protože pod cedulí je skála a vykutat do ní díry v tropických teplotách je výkon skutečně obdivuhodný. Jsem moc ráda, že je máme!!! Hezké letní dny v čistém lese přeje starostka.


 • 17. 5. 2018 16:49
  Kristuna
  Maje

  Chtěla jsem se zepat kdy budou fotky z maju na stránkách ? Děkuji


 • 18. 5. 2018 22:52
  Jehličková - Moderátor
  Re: Maje

  Něco málo jsem již pověsila, pokud mi někdo pošle další, ráda přidám....mj


 • 2. 4. 2018 17:33
  Bára
  Hřiště

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy bude otevřené dětské hřiště za hospodou? Dnes jsme šli okolo dveře zamčené, hřiště plné dětí.. Nějací chytráci udělali díru v plotě... Nechci je nijak obhajovat, ale nestačilo by prostě kdyby někdo z obce hřiště odemknul?


 • 3. 4. 2018 22:22
  Jehličková - Moderátor
  Re: Hřiště

  Zdravím všechny hrátek chtivé kluky a holky. Než otevřeme hřiště, je třeba udělat revizi herních prvků, které vždy po zimě vyžadují odborný posudek. Teprve minulý týden tu byl technik a prvky prověřil.

  Ve středu hřiště otevřeme.

  starostka


 • 21. 3. 2018 12:18
  Lukáš
  Chodníky a silnice

  Dobrý den.Mám dotaz ohledně planované rekonstrukce chodníků,silnic.Slyšel sem od nespokojených obyvatel jakým způsobem k tomu přistupuje pan místostarosta Pečený.Chci se tedy optat jakým způsobem zachováte parkovací místa u domů?A jestli je to ještě vůbec v plánech obce.Díky


 • 23. 3. 2018 13:23
  chodec
  Re: Chodníky a silnice

  uvnitř vesnice je to asi jedno, tam po chodníku stejně nikdo nechodí, tak tam se klidně můžou zrušit a udělat se místo toho parkovací stání. Ale co se týče silnice směr Libušín - to je katastrofa, všichni parkují na chodníku a vůbec se tudy nedá procházet, přitom všichni mají dvůr na který můžou zajíždět! Tady bych se klidně přikláněl k variantě odkoupit od všech předzahrádky a místo nich udělat parkovací stání + chodník. Chodník není parkoviště!!!!


 • 3. 4. 2018 22:27
  Jehličková - Moderátor
  Re: Chodníky a silnice

  Dobrý den,

  ohledně rekonstrukce chodníků a silnic napíšu více do dubnového obecního zpravodaje, protože tam je více prostoru pro vyjádření a informace se dostane k širšímu okruhu občanů.

  Co konkrétně máte na mysli, když zmiňujete nespokojenost občanů ohledně přístupu pana místostarosty?

  Děkuji starostka


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

17. 1. Drahoslav

Zítra: Vladislav

NS logo web info.jpg

 

Diskusní fórum

příspěvků: 252

Návštěvnost stránek

203818