Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 15. 5. 2017 21:47
  Novákovi
  Vítání občánků

  Dobrý den,
  rádi bychom poděkovali všem organizátorům a zúčastněným za milé, přátelské i dojemné vítání občánků Třebichovic. Za pohodovou atmosféru a za všechny dárky pro naši dcerušku.


 • 3. 12. 2016 11:23
  Jehlička
  Tak už máme i obecní cenzuru? :-(

  Tak jsme se dočkali i cenzury? Copak bylo na tom příspěcku až tak závadné a nebezpečné čio koho v prominentů či prominentek se někdo dotkl? Škoda, zajímaklo by mě tzo, jsem od přírody zvědavý...
  Každopádně je fajn, že to přiznáváte jako cenzuru a že příspěvek nezmizí "jen ta"m jako by tam ani nebyl..."

  Viz: 28. 10. 2016 22:00
  Komentář byl cenzurován moderátorem.

  A tohle zmizí kdy? :-)


 • 9. 12. 2016 23:00
  starostka - Moderátor
  Re: Tak už máme i obecní cenzuru? :-(

  Případ s cenzurou

  Pokud chci reagovat na příspěvek zde v diskusním fóru, píši odpověď a redakční systém mi dává prostor pro pozdržení textu, než si ho překontroluji, popř. doplním, apod.
  Tento stav se zde v tomto prostředí označuje slovy „Komentář byl cenzurován moderátorem“. Znamená to tedy, že někdo vytvořil odpověď, ale není ještě zveřejněna. K tomu je třeba odkliknout příslušnou „fajfku“.
  Což jsem ale, jak vidím, onoho osudného dne neučinila a napsaný příspěvek nebyl zveřejněn.
  Čímž jsem si zavařila hned na dvou frontách.
  Takže se panu Vodičkovi omlouvám za nechtěné mlčení a panu Jehličkovi děkuji za milé upozornění.
  Bylo odfajfkováno a odpověď se objevila na svém místě, leč s velkým zpožděním.
  Situace ohledně stromů v lese se zatím pohnula dopředu a již se snad dočkáme odvozu dřeva z lesa, ač se nabídky na vytažení a odkup kulatiny příliš nehrnuly.

  PS.:
  „Je nevděčno potlačovat zlé, dělá-li se ve veřejném životě tak nepřesně rozdíl mezi dobrým a zlým, nedovede-li se rozeznat mezi ctí a nectí, mezi pravdou a pomluvou, mezi bojem a zákeřnictvím. Nemá-li veřejnost nos pro to, co je nízké, neslušné, zlovolné, všivé a korumpované, vládne-li beznadějný zmatek v rozlišování hodnoty a nehodnoty lidí, zásad a skutků. Kde tápe občanská morálka, nemůže být cenzura jiná než krátkozraká.“ Napsal Karel Čapek v roce 1931…..


 • 25. 10. 2016 14:24
  Jiří Vodička
  vykácené stromy pod vedením vysokého napětí

  Dobrý den paní starostko, chtěl jsem se zeptat, zda není nějaká možnost odkoupení poražených stromů pod vedením vysokého napětí, které jsou v rokli a na jejich svazích. Když jsem v sobotu procházel nad roklí a viděl, jaké stromy jsou tam páleny(nebo pokoušeny o spálení?), přišlo mi to velmi zvláštní. Vím že je tam špatný přístup, ale postupovat takto? Děkuji Jiří Vodička


 • 28. 10. 2016 22:00
  M. Jehličková - Moderátor
  Re: vykácené stromy pod vedením vysokého napě

  Dobrý den, pane Vodičko, děkuji za dotaz.
  Kácení dřevin pod vedením vysokého napětí nejen v katastru naší obce, ale i na celém Kladensku, probíhá v souladu s energetickým zákonem, který je nadřazen tomu o životním prostředí, takže bohužel více jak měsíc jsme svědky kácení krásných stromů a není v našich silách (obecních) toto změnit. Podařilo se zachránit jeden buk a tři historické lípy…
  Kulatina, kterou lze vidět v rokli, není určena k likvidaci pálením, jak by se mohlo zdát z jednoho či dvou ohořelých kmenů. Vzhledem k tomu, že kácení a následné čistění lesa provádí firma, která zaměstnává cizí státní příslušníky, je trochu složité ohlídat jejich konání… a tak po nich obyvatelé lesa uklízejí pet lahve, odpadky, … a také hasí ohně, které nechávají dohořívat bez dohledu a již dvakrát museli chvojinkovští zasahovat při hašení… takže se stalo, že jsou ohořelé i myslím dva kmeny, které leží v rokli. Nicméně, určitě nedochází k záměrnému pálení kulatiny.
  Oslovili jsme velké firmy, které disponují příslušnou technikou na vytahování kmenů, zatím nabízené ceny neodpovídají naší představě, … takže pokud se nepodaří dřevo výhodně udat, budeme uvažovat o jeho prodeji občanům, … nicméně vidím jako dosti velký problém, jak by občané dřevo sami tahali z rokle, nehledě na nebezpečí úrazů, ke kterým by mohlo pod „patronací“ obce dojít…
  Dřevo z přístupných části katastru pracovníci obce nařezali a uložili pod zámek. Bude opět vloženo do tomboly při konání plesů v roce 2017.


 • 23. 9. 2016 13:39
  Iva
  Jarmark

  Dobrý den,
  v měsíčníku září 2016 nebyl v připravovaných akcích zmíněn podzimní Jarmark, letos nebude? Nebo bude v listopadu předvánoční? děkuji za odpověď, jedná se o pěknou akci.


 • 24. 9. 2016 21:13
  starostka
  Re: Jarmark

  Dobrý den, jarmark se letos v říjnu neuskuteční, ... proto nebyl zmíněn ve zpravodaji. Předešlé dva ročníky byly sice fajn akcí, ale kupní síla našich občanů v mnoha případech neuspokojila představy prodejců.... takže Váš dotaz je vlastně jedinou výzvou k tomu, aby se pořadatelé zamysleli nad tím, zda nějaký jarmark letos uspořádat.


 • 4. 6. 2016 22:29
  Matěj
  30

  To by mne zajímalo kdo plýtvá penězy na oú ta 30 za hospodou je zcela zbatečná a nikdo tam jen na 5 m nebude brzdit když je to jen na blízkou křižovatku a je zcela nevhodně umístěná v obou směrech.Trošku přemýšlet hlavou.


 • 2. 8. 2016 8:28
  Pečený
  Re: 30

  Dobrý den Matěji,
  Snížená rychlost na silnici u obecního úřadu byla umístěna na žádost občanů mající obavy o zdraví zde pobíhajících dětí. Zvolila se a odsouhlasila zastupitelstvem tato varianta dopravního značení pro jeho jednoduchost . Smysl tohoto značení je hlavně upozornit na přítomnost dětí u komunikace, proto je zde jen značka upozorňující na děti a obyčejná "30". To jestli tato značka platí jen několik metrů nebo celý úsek není podstatné. Podstatné je snížit nájezdovou rychlost do tohoto úseku. Není samozřejmě vůbec problém zde umísti značku " zóna 30" a celý úsek lze bez problémů měřit a hříšníky pokutovat. To zatím v zájmu obce není! Pokud se ale situace bude vyvíjet pro děti nepříznivě a projíždějící budou zde jezdit zvýšenou rychlostí ( dle mého odhadu i 80km/hod) tak změnu dopravního značení na zónu samozřejmě prosadíme! Doufejme že i tuto novou značku budou všichni respektovat a nebudou naše děti ohrožovat.
  S pozdravem občanům Třebichovic
  Luboš Pečený.


 • 31. 3. 2016 19:18
  Zvonickova Miroslava
  lipa

  Dobry den,jsem narozena 1968 pry mi byla vysazena lipa v lipovem haji ve vasi obci,v ktere jsem s rodici bydlela do r.1970.Je to pro me cenna informace a pokud je nejake dochovane foto a bylo mozne mi ho zaslat na tento email byla bych rada.S pranim pekneho dne Zvonickova M.


 • 14. 12. 2015 17:31
  Martin Jůn
  sk Třebichovice

  Zdrávím fotbalové příznivce v Třebichovicích, jsem fanoušek Kladenského fotbalu a na vašich utkáních jsem párkrát byl, jen jsem se doslechl že se budou dít nějaké změny v kádru? jen jsem chtěl říci neboli napsat pár vět : Co se týče změn si myslím že je na čase, přeji vám hodně fotbalového štěstíčka a rád se vždy příjdu podívat. Jůn Martin


 • 22. 11. 2015 21:51
  starostka
  K informovanosti občanů

  INFORMOVANOST OBČANŮ

  Všichni občané obce (a nejen oni!) mohou využívat ZDARMA moderní informační systém a dostávat zprávy do svého mobilu pomocí SMS, v případě chytrých mobilů lze navíc využívat aplikaci MOBISYS. Postup registrace je podrobně uveden na webu obce po kliknutí na ikonu umístěnou dole v levém sloupci nabídky – KOMUNIKUJTE S OBCÍ MODERNĚ. Zaregistrujte se podle návodu a všechny informace vám budou k dispozici. Vhodné to je zejména pro občany, kteří nemají čas číst vývěsky a poslouchat rozhlas, popř. je nebaví sledovat web obce.

  Pomocí zpráv přicházejících do vašich telefonů se dozvíte nejen o všech chystaných akcích, ale i o výpadku dodávky el. proudu, který byl včas všemi formami avizován občanům. Píši tam také o případném uzavření úřadu, neboť paní účetní má mnoho jiných povinností i mimo úřadovnu. Zveřejněny jsou také pozvánky na zasedání zastupitelstva, na které je každý srdečně zván. V sezóně se dozvíte, kdy se kope fotbal na hřišti a v neposlední řadě kdy, kde a co hraje Třebivadlo....

  VYHLÁŠKY OBCE

  Obec vydala několik málo obecně závazných vyhlášek. Máme vyhlášku o systému nakládání s odpadem, vyhlášku o užívání veřejných prostranství, .... nyní se bude rušit vyhláška o místním poplatku za komunální odpad, protože najíždíme na nový smluvní systém mezi občanem a obcí, kdy si každý z vás bude moci vybrat četnost svozu odpadu dle vlastních potřeb. Všechny vyhlášky jsou zveřejněny na webu obce. Každá vyhláška je pro občana závazná, a pokud si nevíte rady s její aplikací v praxi, nebojte se zeptat. Pokud vám není jasné, jak postupovat, třeba když vám přivezou písek, napište na starostka@trebichovice.cz. Vaše dotazy týkající se věcí souvisejících s obcí!!!! třeba i anonymní, zodpovím následně na stránkách zpravodaje. Třeba nejste sami, komu není jasné, jak postupovat. My na obci předpokládáme, že sledujete naše konání a že je pro vás vše srozumitelné.


 • 13. 11. 2015 19:31
  občan
  Jsdem rád v Třebichovicích ?

  Rád bych si položil filozofickou otázku, žiju rád v Třebichovicích ?
  Vše co jde je tu zdraženo a nebo myšleno proti logice.
  - parkovat se nesmí nikde nedej bože na chodníku. Nesmyslné povolenky odporující zákonu snad byly zrušeny.
  - děti jsi nesmějí hrát na hřišti , protoře by rozbily plot (nebo nevím co) míčem ..( opravdu absurdní)
  - když pracující občan potřebuje na úřad musí si vzít dovolenou , aby někoho zastihnul ve zdůrazněných uředních hodinách (pokaždé v plátku měsíčník) , když nedejbože přijde jindy musí odříkat svoji žádost do intrkomu na chodbě a prosit o vpuštění.
  - vysypat písek před dům, aby nejden zkrášlil svuj dům ale i pohled na obec, to nedejbože, někdo udělal.. a nezaplatil nějaký "nesmyslný" poplatek .
  - no popelnice to stačí jednou za 14 dní nebo za měsíc.... at to tady v Třebichovicích páchne ... ( ne každý má kompost, na třeba šlupky od brambor a kvuli tomu přeci občan nebude platit již zpoplatněnou bio popelnici) Co třeba pleny, zbytky jídla , nebo koláče od psů .. ??? At si nějaké malé dítě olízne prstíky, kterými si šáhlo na popelnici , kde hnihe bordel 14 dnů ..
  - když je výpadek elektřiny nebo vody obec to nazajímá , proč to dát vědět občanům? To je přeci služba navíc. . Hlevně že máme rozhlas kde se dovíme kdy hraje divadlo.
  mohl bych pokračovat dál a dál ... Jsme snad v praze?
  Dámy a Páni radní zamyslete se.


 • 15. 11. 2015 19:42
  Rumburak
  Re: Jsdem rád v Třebichovicích ?

  Je to tak, ale ... Doba, kdy bylo vše zadarmo a lidi si dělali co chtěli je pryč... Pokrok jde dál a co tedy dělat ? Na obecním pozemku se dnes už prostě nemůže nic skladovat ani parkovat ! Proč si nevysypat onen písek na své? Proč si nezaparkovat na svém? Nejde to? Nemáte svůj vjezd? Nemáte garáž? A co takhle požádat obec o povolení k parkování, nebo ke složení stavebních hmot? Nechce se vám za to platit? Že vám obec stejně nepovolí stání na chodníku zrovna před vašich? Tak potom si myslím, že máte smůlu. Doba se nám pohnula dál. Nikde v kultivované cizině není možné jen tak parkovat na obecním bez povolení ani si tam cosi svého skladovat! Na druhou stranu je fakt, že je toho na Třebichováky poslední dobou dost co za novoty se jim sype na hlavu a snad tedy s heslem méně je někdy více s chutí kupředu!


 • 15. 11. 2015 21:44
  Milan Mašek
  Re: Jsdem rád v Třebichovicích ?

  Tak jsem si říkal, jak to zastupitelstvo s odpadem nakonec pěkně vymyslelo, že z těch variant si snad vybere každý a ejhle, každý asi ne. Chtěl jsem reagovat na výše uvedené stížnosti, ale jelikož dotyčný neumí vyplnit ani základní kolonky komentáře (nebo jen neví jak se jmenuje), tak mi to asi ani nestojí za to. A co se týče stížnosti "Rumburaka", že toho je poslední dobou moc, k tomu bych rovněž rád starostku podpořil, jsem rád, že po letech stagnace se v obci maká.


 • 21. 11. 2015 16:01
  Luboš Pečený
  Re: Jsdem rád v Třebichovicích ?

  občan

  Jsdem rád v Třebichovicích ?

  Rád bych si položil filozofickou otázku, žiju rád v Třebichovicích ?
  Vše co jde je tu zdraženo a nebo myšleno proti logice.
  - parkovat se nesmí nikde nedej bože na chodníku. Nesmyslné povolenky odporující zákonu snad byly zrušeny.
  - děti jsi nesmějí hrát na hřišti , protoře by rozbily plot (nebo nevím co) míčem ..( opravdu absurdní)
  - když pracující občan potřebuje na úřad musí si vzít dovolenou , aby někoho zastihnul ve zdůrazněných uředních hodinách (pokaždé v plátku měsíčník) , když nedejbože přijde jindy musí odříkat svoji žádost do intrkomu na chodbě a prosit o vpuštění.
  - vysypat písek před dům, aby nejden zkrášlil svuj dům ale i pohled na obec, to nedejbože, někdo udělal.. a nezaplatil nějaký "nesmyslný" poplatek .
  - no popelnice to stačí jednou za 14 dní nebo za měsíc.... at to tady v Třebichovicích páchne ... ( ne každý má kompost, na třeba šlupky od brambor a kvuli tomu přeci občan nebude platit již zpoplatněnou bio popelnici) Co třeba pleny, zbytky jídla , nebo koláče od psů .. ??? At si nějaké malé dítě olízne prstíky, kterými si šáhlo na popelnici , kde hnihe bordel 14 dnů ..
  - když je výpadek elektřiny nebo vody obec to nazajímá , proč to dát vědět občanům? To je přeci služba navíc. . Hlevně že máme rozhlas kde se dovíme kdy hraje divadlo.
  mohl bych pokračovat dál a dál ... Jsme snad v praze?
  Dámy a Páni radní zamyslete se.

  Odpovídám na otázku někoho, kdo se ani neumí podepsat!
  1) Vše co jde je tu zdraženo a nebo myšleno proti logice.
  - Nevím co tím konkrétně myslíte?
  2) parkovat se nesmí nikde nedej bože na chodníku. Nesmyslné povolenky odporující zákonu snad byly zrušeny
  -Skutečně v civilizovaném světě se smí parkovat jen na vyhražených místech. Jinak chodník je od slova choditi a ne parkovati. pokud na chodníku parkujete tak se po něm nedá chodit!
  3) děti jsi nesmějí hrát na hřišti , protoře by rozbily plot (nebo nevím co) míčem ..( opravdu absurdní)
  - dětské hřiště u hospody je dětské hřiště určené svou povahou pro naše nejmenší děti! Proto jsou zde zatím míčové hry zakázané, hrozí úraz našich nejmenších . O úpravě hřiště si již jednalo! Jinak jste již určitě postřehl, že vedle vchodu na hřiště je zničeno oplocení - to je skutečně od míčových her.
  4) když pracující občan potřebuje na úřad musí si vzít dovolenou , aby někoho zastihnul ve zdůrazněných uředních hodinách (pokaždé v plátku měsíčník) , když nedejbože přijde jindy musí odříkat svoji žádost do intrkomu na chodbě a prosit o vpuštění.
  - Už jste si v podstatě odpověděl - úřední doba je opakovaně vydávaná v měsíčníku. Jednou je to v pondělí od 18hod do 20hod a ve středu od 15hod do 17hod. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by alespoň v jednom termínu nemohl.
  5) vysypat písek před dům, aby nejden zkrášlil svuj dům ale i pohled na obec, to nedejbože, někdo udělal.. a nezaplatil nějaký "nesmyslný" poplatek
  - Jakýkoliv materiál, který si složíte na obecní pozemek je možno uklidit do třech dnů bez poplatku. Za každý další den zaplatíte dle sazebníku a vyhlášky obce. Důvod je opět jasný! Protože si občané materiál na zkrášlení domu i obce skladovali na obecním pozemku několik měsíců i let( mezitím materiál zarostl nebo písek se díky dešti dostal až do obecní kanalizace) tak poplatek asi nějaký smysl má! Tyto skládky se po zpoplatnění již v tak hojné míře nevyskytují.
  6) no popelnice to stačí jednou za 14 dní nebo za měsíc.... at to tady v Třebichovicích páchne ... ( ne každý má kompost, na třeba šlupky od brambor a kvuli tomu přeci občan nebude platit již zpoplatněnou bio popelnici) Co třeba pleny, zbytky jídla , nebo koláče od psů .. ??? At si nějaké malé dítě olízne prstíky, kterými si šáhlo na popelnici , kde hnihe bordel 14 dnů ..
  - Je na každém občanovi, aby si popelnici nechal vyvážet tak aby mu její četnost vývozů vyhovovala jak finančně tak frekvencí vývozů. Co se do směsného odpadu smí dávat to je dáno zákonem o odpadu a vyhláškou obce. Jinak většina občanů Třebichovic má popelnici uvnitř své nemovitosti.
  7) když je výpadek elektřiny nebo vody obec to nazajímá , proč to dát vědět občanům? To je přeci služba navíc. . Hlevně že máme rozhlas kde se dovíme kdy hraje divadlo
  - každý předem nahlášený výpadek elektřiny je hlášen v obecním rozhlase, dále je vždy i vyvěšen na vývěskách obce Třebichovice. Že hlášení nezaslechnete a vývěsky nečtete za to obec skutečně nemůže.
  S pozdravem neznámému občanovi Luboš Pečený.


 • 20. 8. 2015 22:57
  Jiří Vodička
  ananketa ke svozu odpadu

  Musím reagovat na komentář paní Jehličkové v Třebichovickém měsíčníku ohledně ankety o četnosti svozů směsného komunálního odpadu. Patřím k těm 34 občanům, kteří chtějí zachovat týdenní svoz a přitom 1) topím palivovým dřevem a popel sypu na zahradu jako hnojivo, 2) nemám malé děti a tudíž nevyhazuji dětské pleny, 3) třídím odpad a nejsem líný jít do kontejneru s tříděným odpadem.
  Mé důvody pro zachování současného stavu: 1) 14 dnů mezi svozy v letních měsících(viz. letošní léto) - zápach v okolí popelnic bude pouze pro otrlé, 2) v okolí obce se začnou objevovat černé skládky, 3) v zimních měsících budou někteří spoluobčané házet do kotlů vše, co by mohlo hořet, to poznáme všichni. 4) v některých týdnech není tolik odpadu, ale ne vždy to tak vyjde.
  Bral jsem tuto anketu jako demokratickou s tím, že zvítězí většinový názor. Proto nerozumím Vašemu komentáři k těm, co projevili pravděpodobně jiný názor než máte Vy. Rozuměl bych pošťouchnutí té mlčící třetiny, že je jim to jedno,ale takto? Mě také nejde na rozum, proč obyvatelé domů se zahradou musí mít nádobu na bioodpad, ale je to jejich rozhodnutí a respektuji ho. Mohla jste to napsat rovnou, že bude změna v četnosti svozu a že s tím souhlasíme.
  Děkuji Jiří Vodička


 • 21. 8. 2015 12:42
  Jehličková
  Re: ananketa ke svozu odpadu

  Dobrý den, pane Vodičko,
  děkuji za komentář. Předem podotýkám, že se v žádném případě nejedná o předem odsouhlasenou věc, že vůbec není zřejmé, že svozy omezíme! Nehledejme, prosím, pravdu ve faktech, ale v souvislostech mezi nimi! Anketa byla proto, aby se lidé mohli vyjádřit a také proto, aby se rozjela diskuze na toto téma, protože jinak lidé mlčí a neprojeví názor. Takže je jen dobře, že jste se ozval a že jste vzorným respondentem skupiny, která má pádné důvody k zachování týdenního svozu. Doufám, že se ozve více občanů, protože to jen pomůže nastavit to správné řešení.
  Sama za sebe musím přiznat, že jsem sice zaškrtla 14denní svoz, protože naše popelnice není po týdnu 100% naplněná, ale zároveň jako starostka obce musím přihlédnout k tomu, že je tu nemalá část obyvatel, které by omezení svozů způsobilo potíž. A je tedy třeba tyto případy řešit a nepřehlížet je. Současně však mi není lhostejné vynakládání nemalých finančních prostředků z obecní kasy na odpadové hospodářství a hledání úspor v této oblasti je zcela na místě.

  My nyní vybíráme od občanů stejný poplatek, přičemž ti, kteří mají biopopelnici, dostávají za stejnou cenu více služeb než ti, kteří mají doma kompost. Tento systém solidárních cen se používá např. při platbě stočného. Všichni platíme stejnou částku za stočné, přičemž každý vypustí různé množství znečištěné odpadní vody do kanalizace. Zbytek se dotuje z rozpočtu.

  Jako jedna z možností se jeví kombinace četnosti svozů, kdy by si lidé mohli vybrat způsob likvidace sami. Podle skutečných potřeb. Včetně bio popelnic. Ale poplatek by byl pro všechny stejný.

  Nebo, což je celkem kontroverzní návrh, je zvýšení indexu daně z nemovitosti na 3, čímž by se v obecním rozpočtu objevil dostatek financí na pokrytí všech nákladů na odpadové hospodářství a lidé by pak měli popelnice ZDARMA! Pro majitele nemovitosti by to znamenalo např.: platí-li 1000 Kč/rok, platil by 3000 Kč/rok bez ohledu na počet osob v domě, ale popelnice jak bio tak na komunální odpad by měl zdarma, zrušila by se poplatková povinnost.

  Černých skládek se však zaručeně nezbavíme. Ty nejhorší haldy odpadu podél cest jistě nezakládají občané Třebichovic. Ti mají dostatek jiných možností, jak odpad předávat. Takové iluze si nedělám. Ale věřím, že se nám podaří dostat odpadové hospodářství na přijatelných mezí. Pro všechny.

  Na rozhodnutí máme celý podzim, takže pokud má kdokoli nápad, jak řešit odpady, zde je ten nejlepší prostor pro vás.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

Vyhledat v textu

27. 3. Dita

Zítra: Soňa

0062_19_TŘEBICHOVICE_dílnička.jpg 

STOČNÉ 2019.png 

logo.jpg 

Diskusní fórum

příspěvků: 210

Návštěvnost stránek

155443