Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 30. 4. 2019 18:52
  Míša Urbanová
  Bezdomovec

  Dobrý den, po obci nacházím pohozené, rozbalené odpadkový pytle. Bordel z toho....hnus. Popelnice zde vybírá jedna osoba,která má zřejmě existenční krizi. Já osobně se bojím nyní s dětmi chodit sama na místa,kde by volání o pomoc těžko někdo zaslechl,viz na ovce a kozy u pana Kejkrta(pokud se tam jmenuje)či na koně. Je možné tuto situaci ze strany obce nějak řešit? Uklidit ten bordel po něm není problém,jednou-dvakrat. Ale dělat to pokaždé,a jak dlouho? Nedávno byl den země a úplně k ničemu....děkuji za odpověď.


 • 1. 5. 2019 20:23
  starostka - Moderátor
  Re: Bezdomovec

  Obec eviduje již několik případů, kdy byl nalezen vysypaný pytel komunálního odpadu zejména v místech směrem k "obůrce" a u koní. V posledních dnech se potvrdilo naše podezření, že tuto činnost provádí jakýsi neznámý bezdomovec. Jedná se o relativně mladého muže s baťůžkem na zádech. Z popelnic vybírá pytle a ve víře, že v nich nalezne něco k jídlu, je vysypává na různá místa...
  Zjištěno bylo, že přespával v plechové boudě cca 100 m od "obůrky" pod horkou. Po dohodě se starostkou dojde ke zbourání plechové boudy, jejíž vlastník není znám a tím eliminujeme možnost přespávání nežádoucích osob zde. Plechy a matrace odklidíme "po žních", až bude možný přístup přes sklizené pole pod horku.
  Nicméně, blíží se léto a lidé bez domova mohou přespávat pod širákem, popř. využít jakýkoli jiný přístřešek či úkryt.
  S takovou situací je třeba počítat a být na ni připraven. Existence bezdomovce v obci a jejím okolí však neznamená, že se jedná o nebezpečného člověka, který vám chce ublížit. V mnoha případech se jedná o nešťastné lidi, kteří se dostali mnohdy ani ne vlastní vinou do zoufalé životní situace. Zároveň však zcela chápu maminky, které mají strach o své děti a ze setkání s cizím mužem podivného zjevu a chování mají obavy.
  Proto raději choďte společně, samy s dětmi jen tak daleko, kde se cítíte bezpečně.
  Hovořila jsem na toto téma s policií, ale oni ho mohou maximálně prolustrovat a požádat ho, aby "změnil lokál". O situaci jsou informováni a pokud byste na muže narazili, můžete policii zavolat. Dejte si do mobilu toto číslo na slánskou státní policii - 974 873 811


 • 18. 4. 2019 14:03
  xxx
  Hospoda

  Neplánuje obec výměnu majitele hospody? V hospodě klubovna pro smažky, včetně obsluhy. V hospodě se válí pes. Zahrádka uzavřená, sortiment mizernej, všude smrad, špína a odpadky. Z posledního plesu údajně všichni nasraný.


 • 23. 4. 2019 10:05
  pravda
  Re: Hospoda

  ano, bohužel je to pravda a je to šílené. špína a laxnost obsluhy. o bordelu v kuchyni ani nemluvím, a to že vám čepuje pivo a mezitím hladí psa je věc druhá a nedoplněné zásoby věc třetí.


 • 23. 4. 2019 21:46
  starostka
  Re: Hospoda

  Naše pohostinství Případov

  Téměř neuvěřitelný příběh o chlapci, který výdejním okénkem vnikl do kuchyně a uloupil z chladničky nespecifikované množství nanuků, odstartoval loňskou kauzu neobsluhování zahrádky. Občany uzavřený výdejní otvor dosti znechutil.

  Postupem času kritiky přibývalo. ZAHRÁDKA BEZ OBSLUHY, ŠPÍNA A NEPOŘÁDEK, MIZERNÝ SORTIMENT, NEOCHOTA PERSONÁLU, nyní přibyl PES a KLUBOVNA PRO „SMAŽKY“...

  Myslím, že vše, vyjma „smažek“, je řešitelné. Pro odlehčení tématu mi dovolte citovat následující: Smažka touží smazat svou identitu a dostat se co nejblíže bodu nula, kterým je absolutní nevědomí, ozařované pouze záblesky vrozené inteligence…
  Zkusme jim v tom nebránit! Konzumace alkoholu jim významně napomůže k dosažení jejich cílů… a buďme rádi, že naše cíle jsou zcela odlišné…

  Vážení autoři příspěvků, i vy všichni, kteří jste nespokojeni s poskytovanými službami místního pohostinství!

  Dovolujeme si vás pozvat na veřejné zasedání zastupitelstva v pondělí 29. dubna, kde můžeme celou věc společně probrat. Pozveme i pana nájemce.


 • 25. 1. 2019 6:22
  Mates
  anketa

  Zdravím, ta anketa je nějak divná, záhadně dostala přes noc z24 na 25.1.přes 140 hlasů na NE a to byl rozdíl mezi 97 až 100 hlasy. Že by manipulace?!


 • 25. 1. 2019 13:00
  Dominika
  Re: anketa

  už od začátku tam ty hlasy přibývají podivně...:) Nejdřív na ne, pak na ano a zase na ne...není to moc vypovídající a myslím, že se touto anketou ani nikdo řídit nebude...spíš názory zde ve fóru a na veřejném zasedání...


 • 16. 1. 2019 17:50
  Jiří Vodička
  PYROTECHNIKA

  S omezením pyrotechniky mimo 31.12. plně souhlasím. Problémem pravděpodobně bude vymáhání práva (pokud bude na zastupitelstvu odsouhlaseno) ale nějak se začít musí, i po malých krůčcích. Poslední Štědrý večer byl ukázkou, jak to asi nemá vypadat, když měl někdo po 21 hodině potřebu odpalovat rachejtle na hřišti. Asi vítal Ježíška☺


 • 31. 12. 2018 18:30
  Jakub
  Pyrotechnika

  Chápu,že to někomu vadí.Většinou co to tak sleduji je to mládež,která blbne už od vánoc.Pokud chcete zákaz tak ho chápu,ale co mě třeba vadí a tedy na vás pejskaře apeluji,jestli chcete zákazy tak si po zvířátkách uklízejte hovínka,kterých je místy naseto,každého psa na vodítko a s náhubkem.Nezajímají mě vaše reakce tipy vždyt je to ještě štěně atd.Díky


 • 31. 12. 2018 17:17
  Veronika
  Pyrotechnika

  Dobry vecer, plne souhlasim se zakazem pyrotechniky mimo silvestra.... 31.12 plne chapu a toleruji, ale co absolutne nechapu, proc uz minimalne 3 dny predem v nocnich hodinach a nekolik hodin v kuse museji strilet..... Takze za me ano rachejtlim,ale pouze o silvestra!


 • 26. 12. 2018 19:12
  Matěj
  Pyrotechnika

  Zdravím,bylo by dobré zavést zákaz používání pyrotechniky na celém území obce a to v době od 1.1.od 02:00 h.do 31.12. do 23:00h nepřetržitě a bez nároku na povolení.Pokud to poruší tak pokutu 50 000.- bez pardonu.Je to kvůli domácím zvířatům které to musí vytrpět o silvestra,proto to časo vé omezení od 31.12. od 23:00 do 1.1. 02:00.Štvou mi někteří nedočkavci kteří týrají hlukem domácí zvířata


 • 30. 12. 2018 13:12
  starostka - Moderátor
  Re: Pyrotechnika

  Děkujeme za návrh, na zastupitelstvu určitě projednáme. Obecní vyhláškou lze regulovat mnohé, problém nastane v okamžiku, až opět nějací nedočkavci po půlnoci budou odpalovat na hřišti petardy. Už tím porušili noční klid a dopustili se přestupku. Jenže - kdo je chytí při činu? Sankce za způsobené přestupky lze udělit jen dle správního řádu. Sama za sebe dávám přednost osvětě a apeluji zejména na rodiče dětí, kterým tento druh zábavy zvyšuje adrenalin. Kupte dětem raději knihu! A přečtěte si článek o tom, jak zábavní pyrotechnika škodí. Je v aktualitách. A o tom, zda regulovat, či nikoli, můžete hlasovat v anketě. Pomůže to pak zastupitelům v rozhodování o vašich návrzích.


 • 30. 12. 2018 16:32
  Milan
  Re: Pyrotechnika

  Dobrý den,já bych byl taky pro omezení pyrotechniky,na silvestra s tím se tak nějak počítá a lze se na to připravit(pro psy a kočky dát sedativum) ale mimo silvestr to zakázat.Taky dnes v noci nedočkavci okolo půlnoci odpálili světlice a byl porušen noční klid,jenže než by přijela policie tak by už byli dávno za kopcem.To by museli mít služebnu v obci.


 • 11. 11. 2018 7:27
  Koňák
  dotaz

  Jen bych se zeptal, pro ne zrovna velká obec rozšířila zatupitelstvo o druhého místostarostu? To jako bude jeden na všední den a jeden na sváteční? Nebo je to jiný záměr, který mi uniká?


 • 12. 11. 2018 14:25
  Milan Mašek
  Re: dotaz

  Když je to pro obec za stejný peníze (odměna se jim půlí), tak s tím nemám problém a přijde mi to jako vhodné v situaci, kdy jsou téměř všichni zastupitelé noví a s fungováním úřadu se budou seznamovat. To je jen můj názor, oficiální odpověďˇurčitě někdo zodpoví. Já spíš nezaznamenal důvod navýšení počtu zastupitelů ze 7 na 9.


 • 13. 11. 2018 21:41
  Markéta Jehličková
  Re: dotaz

  Dobrý večer zejména oběma diskutujícím.

  Máte dojem, že jsme malá obec? Že máme málo obyvatel? Připadá vám zbytečné mít dva místostarosty?

  Již mnohokrát jsem hovořila na téma „malosti“ obcí v kontrastu s povinnostmi, které jsou na všechny územní celky kladeny bez ohledu na jejich velikost. Je totiž nepodstatné, zda máme 300, 500 nebo 1000 obyvatel, protože „naloženo“ máme všichni stejně. Ovšem, čím větší obec, tím větší personální obsazení. A analogicky, čím menší obec, tím méně zaměstnanců. Pokud tedy onen pomyslný pytel starostí ponesou místo dvou lidí tři, aniž by byla obec finančně zatížena (jak správně připomíná pan Milan Mašek, který pravděpodobně obdrží nějakou cenu za účast na veřejných zasedáních), domnívám se, že je to pro dobro obce a jejich občanů.
  Tento můj návrh na zvolení dvou místostarostů vychází z osmileté zkušenosti, kdy jsem v souladu se zákonem o obcích využívala poradních orgánů starosty. Pro volební období 2018 – 2022 nejsou zřizovány žádné komise, jak tomu bylo v minulých letech. Veškerá činnost těchto poradních orgánů je převedena do kompetencí nově zvolených dvou místostarostů.
  Na posledním veřejném zasedání (12. 11. 2018) byla mimo jiné odsouhlasena struktura obecního úřadu a z ní vyplývá mimo jiné následující:

  Koordinace a organizace v oblasti volnočasových aktivit vyjma sportu bude v kompetenci 1. místostarosty, který připraví plán akcí včetně rozpočtu na každý rok. Na něj se mohou občané obracet se svými náměty. Jedná se o jakékoli volnočasové aktivity, které přispějí pro pocit sounáležitosti místní komunity.
  Návrh akcí pro rok 2019 předloží do příštího zasedání (19. 12. 2018) pan Milan Petriščák. Všechny podněty směřujte, prosím, přímo na petriscak@trebichovice.cz

  Garantem pro sportovní volnočasové aktivity bude 2. místostarosta, v jehož gesci bude vytvoření plánu rozvoje sportu v obci, včetně návrhů na výstavbu, rekonstrukci, udržovaní a provozovaní sportovních zařízení, včetně návrhů na zabezpečení finanční (přímé i nepřímé) podpory sportu z obecního rozpočtu. Nezapomene na hřiště pro míčové hry!
  Návrh Plánu rozvoje sportu pro volební období 2018 – 2022 předloží do příštího zasedání pan Petr Svoboda. Všechny podněty směřujte, prosím, přímo na svoboda@trebichovice.cz

  A proč je 9 zastupitelů?
  Navýšení počtu zastupitelů je reakcí na předvolební období, kdy se zde zformovaly dvě skupiny občanů se zájmem o práci pro obec. Alespoň doufám, že se jednalo o tento důvod… Tento zájem byl avizován celkem dlouhou dobu, a protože se obě skupiny v předvolebním boji, jak už to bývá, názorově zcela nepotkaly, byla alespoň navržena varianta na navýšení počtu zastupitelů. Nyní, když je tzv. „po boji“, je zcela jedno, kdo za jakou volební stranu kandidoval, neboť občan již vnímá zastupitele jako jeden celek. A my také jako jeden celek hodláme jednat. Na opoziční praktiky jsme opravdu malá obec!

  Ráda bych na tomto místě tlumočila výzvu zastupitelů na spolupráci s každým, kdo takový zájem projeví. Bez rozdílu pohlaví, náboženského přesvědčení, barvy pleti ... či ponožek...

  Howgh MJ


 • 2. 10. 2018 11:12
  Milan Mašek
  Poděkování

  Chtěl bych tímto poděkovat starostce M. Jehličkové za její dosavadní práci pro obec. Čím dál častěji se setkávám s názorem, že starostu může dělat každý, že se to postupně naučí. S tímto názorem já úplně nesouhlasím. Ano, vést běžnou agendu obce, vyřizovat poštu, zařizovat svoz odpadu apod. by asi zvládla většina občanů. Pustit se však do větších projektů s využitím všemožných dotací – sem směřuje mé poděkování. Mám na mysli zejména
  • vykoupení domů v zúžení centra obce, demolice, jednání s Krajským úřadem a příprava pro „průtah obcí“
  • narovnání obecních bytů – tzn. částečný prodej, údržba stávajících a stanovení reálného nájemného
  • rekonstrukce silnice okolo bytovek
  • vykoupení vodárny v Sakách a projekty pro jejich další využití
  • příprava pro prodej pozemků „Na rovinách“
  • oprava malého sálu
  • neprodej čistírny OV a její provozování
  • vytvoření strategického plánu rozvoje obce a územního plánu
  • a určitě spousta věcí, na které jsem zapomněl.
  Jelikož mě problematika komunální politiky docela zajímá, sleduji i dění v okolních obcích a pustit se do takovýchto projektů není zcela běžné. Starostkou byla vyřízena spousta dotací a to svépomocí – tzn. obec ušetřila velké peníze za provizi zprostředkujícím firmám, které si obvykle účtují 10% z vyřízených dotací. Rovněž informovanost v obci je perfektní – měsíčník, SMS info, veřejná zasedání, kde jsou občané vítáni – ani toto není v okolních obcích samozřejmostí. Je toho ještě hodně, na co jsem v naší obci hrdý a proto ještě jednou velké DÍKY.


 • 3. 9. 2018 10:47
  I. Pulcová
  Oprava komunikace

  Děkuji vedení obce za veškerou práci a předpokládám i ohromnou starost kolem přípravy opravy komunikace pod bytovkami. Těším se na příjez k domku po novém. S úctou Iveta Pulcová


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů