Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 20. 2. 2020 12:10
  Milan
  Sport

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli mají fotbalisté přátelská utkání v zimním období ve vašem měsíčním vydání nic nevyšlo děkuji.Milan


 • 20. 2. 2020 21:15
  PS
  Re: Sport

  Dobrý den,
  shodou okolností se hraje první přípravný zápas zítra - 21.2.2020 od 20:00 ve Švermově na hřišti s umělým povrchem. O dalších utkáních Vás budu informovat později, jakmile si je ověřím u trenéra, ale zjednodušeně se dá říct, že budou ještě 3 a to v březnu 7., 15. a 21.


 • 14. 1. 2020 14:01
  Urbanová Michaela
  Dětský karneval

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy bude dětský karneval. S pozdravem,
  Míša


 • 19. 1. 2020 23:05
  starostka - Moderátor
  Re: Dětský karneval

  Dobrý den.
  Dětský karneval není v plánu akcí pro rok 2020. Viz. odkaz a TM:

  https://www.trebichovice.cz/file.php?nid=2046&oid=7352984

  Nicméně, pokud se maminky domluví a budou si chtít karneval uspořádat, neměl by to být problém.

  Doporučuji se účastnit nedělního setkání ostatních maminek, které se uskuteční v neděli 26. 1. v knihově od 15 hodin. Je to jedinečná příležitost se poznat a říci si, jaké jsou vaše představy a co pro jejich uskutečnění můžete udělat... • 8. 1. 2020 7:54
  Pečená Kateřina
  Tříkrálová sbírka

  Zdravím všechny, které zajímá dění v obci. Je nás čím dál tím méně. chci se vyjádřit k tříkrálové sbírce. Nečekala jsem takovou odpověď. Stačilo jen napsat důvody, ale hlavně proč nebyli občani osloveni před sbírkou a musela vůbec vzniknout tato diskuse. Pokud se zastupitelé domnívají, že stačí napsat výzvu do měsíčníku a čekat, věřte, že je to málo. Bohužel lidí, kteří chtějí "něco" udělat pro druhé je velice málo. Většinou se setkají s kritikou a tu velmi málo lidí unese a raději volí směr typu: ano, ale oni to taky neudělali. Kdo to byli oni? Byl to jeden člověk, nebo všichni, kterým občané dali důvěru? Kdo z nich je lepší? Pamatujte, že vždy ten, který se tzv. kousne do zadku a ukáže těm ostatním, že je to on, kdo je a chce být lepší. Je mi trochu smutno, že právě tato akce je tou, která se nekonala. Přeji Vám všem, aby se Vaše rodina nikdy neocitla v situaci, kdy budete pomoc charity potřebovat. Za všechny dobré anděli zdraví Kačka Pečka


 • 4. 1. 2020 13:30
  Luboš Pečený
  Tříkrálová sbírka

  Zdravím zastupitele obce Třebichovice. Mám jen skromný dotaz, nějak jsem se nedozvěděl kdy bude Tříkrálová sbírka. Na předposledním zastupitelstvu se o ní jednalo s tím, že se obec nebude pouštět do žádné konkrétní své sbírky a vše se bude konat pod hlavičkou Charity. Je sobota 4.1.2020 a v posledním měsíčníku a ani v SMS zprávě není ani zmínka o termínu konání této bohulibé sbírky. Ona tedy nebude vůbec? Pokud je to tak, tak je to velká ostuda celého zastupitelstva! Zatím co si pamatuji, tak se konala každý rok a lidí na její pořádání bylo vždy dost. I teď v této sváteční době se mě někteří lidé na toto téma ptali, neumím jim odpovědět, odkazuji je na zastupitelstvo. Děkuji za vaši odpověď. Luboš Pečený.


 • 5. 1. 2020 8:20
  Jiří Vodička
  Re: Tříkrálová sbírka

  S připomínkou pana Pečeného plně souhlasím. Jestli je pravda, že obec od této akce dalo ruce pryč, tak je to velmi smutné. Ale i poučitelné pro příště. Někdy vedeme jenom řeči


 • 5. 1. 2020 14:10
  D.S.
  Re: Tříkrálová sbírka

  Pokud jste o tuto akci měli zájem, mohli jste se jako dobrovolníci přihlásit obci a nabídnout pomoc s organizací, se sháněním malým koledníčků a dospělých dozorů apod. Kritizovat na obecním foru dokaze kazdy. Charita toto dela 20 let, v obci se tato tradice dela zhruba od roku 2013, takze neni pravda ze se to dela kazdy rok. A pokud zrovna tato akce je kriteriem v hodnoceni cinnosti zastupitelstva, tak to prijde zase smutne me. Obec pro toto rozhodnuti mela jiste nejaky duvod, organizacni nebo jiny.....v mesicniku jsou casto vyzvy obcanum ke spolupraci, v poradani akci apod....


 • 6. 1. 2020 11:32
  Jiří Vodička
  Re: Tříkrálová sbírka

  Nějak mi uniklo v překladu, že by obec sháněla na tuto akci dobrovolníky. Příště budu dávat větší pozor.


 • 6. 1. 2020 15:00
  Luboš Pečený
  Re: Tříkrálová sbírka

  Zdravím Dominiko, teda předpokládám, že jsi Dominika Svobodová dle zkratek na začátku textu. Já se tedy za svůj veřejný názor nestydím a umím se vždy pod něj podepsat, to jen na úvod. Jestli to nejsi ty , tak se ti veřejně omlouvám! Tak za prvé, můj dotaz byl veden jak je v textu vidět na zastupitele, je určitě správné, že se k němu vyjadřují i ostatní občané Třebichovic. Bohužel zatím nevidím ani jednu reakci ze strany zastupitelů. Určitě je to jen tím, že se každý den nedívají na diskuzi občanů na stránkách webu obce. Já se také kdysi nedíval každý den, ale vždy jsem odpověděl na dotaz občanů, když se někdo na něco pta a týkalo se to mé práci na obcil! Za druhé, tento dotaz zastupitelů neberu jako kritiku jejich práce, mají jí na starosti určitě víc než dost. Jen sděluji svůj názor, že je jejich ostuda pokud se ani nesnažili získat občany na spolupráci ohledně Tříkrálové sbírky. Někteří občané( neříkám všichni) se mě ptají kdy tato sbírka bude, nebo jestli již byla. To znamená, že na ni byli připraveni a těšili se na ni. V měsíčníku a ani v SMS zprávách nebylo o této akci a žádosti o pomoc ani zmínka! A sedm ročníků také není zrovna málo .Vždy tyto akce zastřešovala obec s tím, že požádala občany o pomoc a nezdálo se mě, že dozoru a koledníčků byl nedostatek. A podle mě se i mýlíš Dominiko v tom že jedním z kritérií činnosti zastupitelstva není komunikace a dodržování tradic s komunitou obce. S Pozdravem Luboš Pečený.


 • 6. 1. 2020 16:02
  Markéta Jehla
  Re: Tříkrálová sbírka

  Zdravím diskutující a ráda bych sdělila, že odpověď je připravena již od neděle, nicméně mi dovolte, abych ji měla možnost probrat s ostatními zastupiteli, se kterými se uvidím dnes večer. Občany mohu ubezpečit, že webové stránky sleduji neustále. Starostka


 • 6. 1. 2020 16:34
  D.S.
  Re: Tříkrálová sbírka

  Take se nestydim, dle uspesne desifrace jsem se ani nepokousela nejak maskovat napr. jinym jmenem. Jelikoz jsi svuj dotaz napsal na diskuzni forum, tak jsem take pouze napsala svuj nazor. Myslim, ze obec vseobecne ma zajem na dodrzovani tradic, ale konkretne trikralova sbirka nestoji pouze na cinnosti obce, mysleno tak, ze bez obce sbirka neni, protoze existuje nekolik zpusobu jak obcan, ktery chce, muze na sbirku prispet. Prislo mi proto nesmyslne tepat zastupitelstvo kvuli teto akci, kterou se z nejakeho duvodu nepovedlo usporadat, kdyz pro nas dela akce jine. Snad se mi podarilo vyjadrit jasne, jak to myslim;)


 • 7. 1. 2020 22:22
  Markéta Jehla
  Re: Tříkrálová sbírka

  Tříkrálová sbírka Třebichovice

  Na veřejném zasedání dne 25. 11. 2019 byl, mimo jiné, na programu bod s názvem Tříkrálová sbírka. Zastupitelé měli rozhodnout, zda obec Třebichovice bude pořádat vlastní veřejnou sbírku, jejíž výnos sama daruje v plné výši na předem odsouhlasený záměr. Tuto možnost jsme zvažovali po zkušenostech z poslední Tříkrálové sbírky, kdy jsme marně čekali, až se k nám na účet vrátí zpět vykoledovaná část peněz (koleda byla celkem 13 292 Kč) a my ji budeme moci předat do HOSPICU SVATÉ HEDVIKY a naplnit tak záměr, který jsme inzerovali v lednovém TM.

  Pro složitou administrativu s veřejnou sbírkou jsme od záměru nakonec upustili ještě před konáním zasedání, tudíž žádné usnesení nebylo přijato a v zápise se lze dočíst, že:

  Obec se účastní (v případě zájmu) Tříkrálové sbírky pod hlavičkou Charity ČR. Návrh na pořádání sbírky pod hlavičkou obce nebyl předložen.

  Na oznámení v lednovém zpravodaji zareagovala během krátké doby paní ředitelka hospicu dopisem, ve kterém poptávala výtěžek ze sbírky…!!! Obdržela odpověď s tím, že ještě nedošlo ke schválení našeho záměru Charitou ČR a tudíž ani k převedení peněz na obecní účet a že je třeba vyčkat, až si vše pořadatel sbírky zúřaduje…
  Blížily se prázdniny a do červnového zasedání (24. 6. 2019) byl zařazen bod, kde mělo dojít ke schválení darovací smlouvy pro hospic. Podle zkušeností z minulých let Charita ČR vždy do té doby již peníze odeslala…
  Dne 17. 6. 2019 jsem písemně urgovala koordinátora sbírky, abych se dozvěděla (20. 6. 2019), že věc je již vyřešena a ARCIDIECÉZNÍ CHARITA PRAHA sama s HOSPICEM SVATÉ HEDVIKY uzavřela darovací smlouvu a odeslala 8640 Kč a to již 21. května 2019.

  Možná mi to nebudete věřit, ale připadala jsem si jako … idiot…

  A stačilo by tak málo, třeba jen obyčejné „díky, peníze dorazily“, nebo info od pořadatele, že věc je uzavřena… Uvedení dárců na webu obdarovaného by bylo také vhodnou satisfakcí. Ale je to asi málo a nestojí to za to….

  Ke Tříkrálové koledě jsme se díky nápadu Katky Iblové, která po celou dobu trvání koledy pomáhala minimálně s doprovodem koledníků, připojili v roce 2013. Tehdy malá skupina koledníčků obešla vesnici a vykoledovala 6.328 Kč. Další rok 2014 se skupinky zvětšily a výtěžek činil 6.222 Kč. V roce 2015 se koleda nekonala. Devět koledníků v mrazivém dni 9. ledna 2016 obešlo se zapečetěnými kasičkami vesnici a vykoledovalo 8776 Kč. V roce 2017 se podařilo našim malým koledníkům vykoledovat 8540 Kč. Sbírka roku 2018 vynesla částku 10 469 Kč. Tříkrálová koleda roku 2019 vynesla rekordních 13 292 Kč.

  V roce 2015 se koleda u nás také nekonala a nějak si nevybavuji, že by pana Pečeného, který byl v té době místostarostou, někdo napadal, že je hanebný zastupitel, když neorganizuje Tříkrálovou sbírku!!!???
  Podívám-li se na fotografie z uplynulých akcí, vidím vedle sebe Katku Iblovou, Věru Hofmanovou, Ninu Horníkovou, Evu Hájkovou, Honzu Jehličku, Ivetu Loudovou, Klárku Petriščákovou, … a omlouvám se, pokud jsem na někoho zapomněla.
  Kolik z jmenovitě uvedených je nebo bylo zastupiteli? Nepočítám-li sebe, pak správná odpověď je jeden - Věra Hofmanová. Ta šila kostýmy, maskovala krále, dělala doprovod. Ostatní spolupracovníci nebyli a nejsou zastupiteli.

  Jak pan Pečený přišel na to, že nekonání sbírky je velká ostuda celého zastupitelstva?????

  Sečteno a podtrženo:
  Účast v Tříkrálové koledě/sbírce je dobrou vůlí každého z nás. Já osobně jsem tu dobrou vůli letos neměla. V tomto duchu jsem informovala jak koordinátora sbírky, tak své kolegy zastupitele v průběhu prosince:

  (cituji) Hezký den, upřímně řečeno, po letošní zkušenosti s našim záměrem nás tak trochu opustila chuť se do této pro mě osobně časově náročné akce pouštět. Chybí nám i lidé, kteří by koledníky doprovázeli. Možná se do konce roku mezi maminkami našich dětí vzedme vlna nadšení pro charitu a obrátí se na obec se žádostí o pomoc s organizováním koledy. Určitě jim v takovém případě vyjdeme vstříc… (konec citace).


  Vzhledem k tomu, že NIKDO z celé obce neprojevil zájem se ke Tříkrálové sbírce připojit pořádáním koledy, NEKONALA SE.


  PS.: Věřím, že se do konce roku 2020 mezi maminkami (i dědečky) našich dětí vzedme vlna nadšení pro charitu a obrátí se na obec se žádostí o pomoc s organizováním koledy. Určitě jim v takovém případě vyjdeme vstříc.

  Za všechny zastupitele Markéta Jehličková


 • 8. 1. 2020 10:56
  Luboš Pečený
  Re: Tříkrálová sbírka

  Děkuji ti Markéto za obšírné shrnutí důvodů proč obec neorganizovala Tříkrálovou sbírku. Důvody proč jsou jasné. Většinou jsi to měla na bedrech ty a loni tě prostě naštvali, tak tě chuť něco organizovat opustila. Tobě osobně nic nevytýkám , ty skutečně pracuješ již léta pro obec jak se říká na 130% ( a to vůbec nemyslím ironicky). Za to tě obdivuji a držím palce ať ti toto nasazení vydrží co nejdéle. Jen mě mrzí, že na toto téma a když se podívám do historie, tak i na jiná témata diskutuješ na fóru jen ze zastupitelů ty a diskutující.Jako by nikdo , kdo byl vybrán při volbách občany jako jejich zástupce neměl odvahu svůj názor sdělit a diskutovat o něm. Ohledně tvého dotazu z jakého důvodu tedy kritizuji zastupitelstvo ohledně nekonání Tříkrálové sbírky. Nekritizuji nekonání této sbírky jako takové, ale to, že se zastupitelstvo ani nesnažilo zeptat občanů, jestli tuto sbírku chtějí a jestli se někdo konkrétně zúčastní.V měsíčníku obce se píšou kdejaké výzvy na účast i v akcích v jiných obcí, které naše obec nepořádá, ale tato výzva dle reakcí některých spoluobčanů zde zřejmě chyběla .Přeji vám všem zastupitelům další úspěchy na poli vedení obce a i ve vašem soukromém životě. Luboš Pečený.


 • 13. 11. 2019 19:31
  Arendas
  Claudia

  Dobrý den, zajímalo by mě, jak obec naloží se spoluobčany, kteří po roce 2022 nebudou mít kotel, který splňuje semisní třídu 3.a výše? Kontroluje obec, zda mají občané pravidelné kontroly topenišť a komínů? Jsou zde nemovitosti, které dle dýmu, který se valí z komínů, toto nesplňují. Některé domy mají i několik lokálních topenišť. Ovzduší se v obci mírně zlepšilo, ale
  občas je ten zápach opravdu velice obtěžující. Děkuji za odpověď Arendas


 • 17. 11. 2019 22:49
  starostka
  Re: Claudia

  Odpověď na tento dotaz je trochu obsáhlejší a tak jsem ji napsala do listopadového vydání obecního zpravodaje. Vyjde v příštím týdnu.


 • 8. 11. 2019 8:08
  Bendlová
  stará cihelna

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, co se plánuje stavit na místě staré cihelny a jestli je v plánu svržení i zbylého komína? Děkuji za odpověď.
  Bendlová


 • 8. 11. 2019 14:51
  starostka
  Re: stará cihelna

  O demolici komína nebylo zatím rozhodnuto. Obec je v kontaktu s majitelem pozemku a chce s ním na téma dalšího osudu tohoto území jednat. Dle současného územního plánu je plocha určena k průmyslovému využití. Toto je možné změnit pouze a jen změnou územního plánu, kterou by zastupitelstvo rádo v příštím roce zahájilo. Není žádným tajemstvím, že bychom rádi viděli na místě bývalé cihelny místo průmyslové haly raději vhodnou zástavbu, která by propojila obec a stmelila náš územní celek v jeden kompaktní.


 • 6. 11. 2019 11:02
  Koňák
  Kam zmizela poštovní schránka?

  Tak jsem si všiml, že u prodejny Coop najednou místo poštovní schránky je jen pár hmoždinek a skvrna na zdi.... Jistě, v současné době probíhá "papírová" komunikace už ve výrazně menším objemu než dříve, ale občas člověk něco poslat potřebuje, nehledě k tradici vánočnícjh a velikonočních přání i gratulací k svátku, životním výročím, kondolencí a podobně. Tak jsem se chtěl zeptat, zda je odstranění schránky definitivní nebo bude nahrazena, případně zda je umístěna jinde a jen o tom nevím...


 • 8. 11. 2019 12:06
  odpověď
  Re: Kam zmizela poštovní schránka?

  a u Pešků u dílny poštovní schránka už taky není? Vloni tam ještě byla na 100%


 • 8. 11. 2019 14:48
  starostka
  Re: Kam zmizela poštovní schránka?

  Poštovní schránky byly v naší obci dvě. Jedna u Jednoty COOP (č.p. 173) a druhá u autoopravny (č. p. 165) a ta je stále na svém místě. Vzhledem k tomu, že Česká pošta redukuje počet schránek, je dost pravděpodobné, že tato redukce zasáhla i naši obec. Informaci ověřujeme. Nicméně dle zákona postačí 1 schránka na 1000 obyvatel s dostupností 1 km a to schránka u autoopravny splňuje.


 • 7. 9. 2019 22:33
  Martin J.
  Posvícení

  Dobrý den,

  Mám dotaz ohledně kapely na posvícení, měla být lidmi oblíbená kapela Ikaros a teď jsem se dozvěděl, ze to tak není a bude kapela jiná a to All Right Band - kapela hodící se svým repertoárem spíše na ples.

  Děkuji za vysvětlení....


 • 23. 9. 2019 17:11
  starostka
  Re: Posvícení

  Zdravím příznivce skupiny IKAROS a oznamuji, že mi právě pan 1. místostarosta potvrdil, že na Posvícenskou zábavu je kapela objednána. Takže se těšíme na Vaši hojnou účast a děkujeme za Váš zájem o kulturní dění v obci. mj


 • 4. 7. 2019 15:10
  Kateřina S.
  Kontejnery - odpad

  Dobrý den,
  ráda bych se optala, je možné někam vyhazovat kovový odpad? Myslím tím plechovky od pití, potravin a hlavně plechovky od psích masových konzerv. V tomto ohledu máme pomalu každý den jednu velkou plechovku, třídíme odpad a tak se snažím vytřídit co nejvíce. Někde místo samostatných kontejnerů se mohou házet do plastu, že si je na třídičce vyseparují. Pokud nic takového není mohla by obec zvážit jeho pořízení? Jinak chválím za kontejner na tuk :)
  Díky K:S


 • 5. 7. 2019 12:09
  nika
  Re: Kontejnery - odpad

  kontejner na kovový odpad (šedá barva) je za hospodou, stejně jako popelnice na olej a kontejner na oblečení..:)


 • 30. 4. 2019 18:52
  Míša Urbanová
  Bezdomovec

  Dobrý den, po obci nacházím pohozené, rozbalené odpadkový pytle. Bordel z toho....hnus. Popelnice zde vybírá jedna osoba,která má zřejmě existenční krizi. Já osobně se bojím nyní s dětmi chodit sama na místa,kde by volání o pomoc těžko někdo zaslechl,viz na ovce a kozy u pana Kejkrta(pokud se tam jmenuje)či na koně. Je možné tuto situaci ze strany obce nějak řešit? Uklidit ten bordel po něm není problém,jednou-dvakrat. Ale dělat to pokaždé,a jak dlouho? Nedávno byl den země a úplně k ničemu....děkuji za odpověď.


 • 1. 5. 2019 20:23
  starostka - Moderátor
  Re: Bezdomovec

  Obec eviduje již několik případů, kdy byl nalezen vysypaný pytel komunálního odpadu zejména v místech směrem k "obůrce" a u koní. V posledních dnech se potvrdilo naše podezření, že tuto činnost provádí jakýsi neznámý bezdomovec. Jedná se o relativně mladého muže s baťůžkem na zádech. Z popelnic vybírá pytle a ve víře, že v nich nalezne něco k jídlu, je vysypává na různá místa...
  Zjištěno bylo, že přespával v plechové boudě cca 100 m od "obůrky" pod horkou. Po dohodě se starostkou dojde ke zbourání plechové boudy, jejíž vlastník není znám a tím eliminujeme možnost přespávání nežádoucích osob zde. Plechy a matrace odklidíme "po žních", až bude možný přístup přes sklizené pole pod horku.
  Nicméně, blíží se léto a lidé bez domova mohou přespávat pod širákem, popř. využít jakýkoli jiný přístřešek či úkryt.
  S takovou situací je třeba počítat a být na ni připraven. Existence bezdomovce v obci a jejím okolí však neznamená, že se jedná o nebezpečného člověka, který vám chce ublížit. V mnoha případech se jedná o nešťastné lidi, kteří se dostali mnohdy ani ne vlastní vinou do zoufalé životní situace. Zároveň však zcela chápu maminky, které mají strach o své děti a ze setkání s cizím mužem podivného zjevu a chování mají obavy.
  Proto raději choďte společně, samy s dětmi jen tak daleko, kde se cítíte bezpečně.
  Hovořila jsem na toto téma s policií, ale oni ho mohou maximálně prolustrovat a požádat ho, aby "změnil lokál". O situaci jsou informováni a pokud byste na muže narazili, můžete policii zavolat. Dejte si do mobilu toto číslo na slánskou státní policii - 974 873 811


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů