Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 7. 12. 2009 9:26
  odpověď
  cihelna

  První písemná zmínka o vsi je z roku 1324. Dominantní komín označuje místo, kde stávala, ve své době moderní, Schmidtova kruhová cihelna. Vznikla po 1. světové válce v místě původních pěti zdejších ručních cihelen. Cihly se zde vyráběly ještě v roce 1979. Dnes je zpustlá cihelna prakticky rozebrána. V Třebichovicích byl také kamenolom se štěrkovou, kde se lámal a zpracovával čedič z blízké Vinařické hory. Ukončil svoji činnost ve druhé polovině 20. století.


 • 6. 12. 2009 19:25
  mil
  Pro Libora

  Jedná se o bývalou cihelnu.Milan


 • 28. 11. 2009 0:00
  Libor Sokol
  Dotaz na ruiny bývalé továrny

  Dobrý den do Třebichovic,
  velmi by mne zajímalo jaká továrna, respektive co se v Třebichovicích vyrábělo a co se s továrnou vlastně stalo. Denně jezdím okolo torza bývalé továrny a velmi mne zajímá Vaše historie, o dané továrně jsem se zatím nikde nedočetl.

  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

  Libor Sokol


 • 5. 10. 2009 17:20
  Janiš

  Nazdar třebichovičáci nechcete taky někdy pozvat na zábavu kapelu Dynamit.Jsou super mrkněte sem www.dynamit.estranky.cz.Zdraví Karlos


 • 4. 10. 2009 18:17
  Milan
  Dotaz

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli tu neznáte telefonní kontakt na trenéra fotbalové klubu v Třebichovicích.Prosím odpověď zašlete na mstetina@email.cz.Předem děkuji za odpověď.


 • 16. 9. 2009 13:30
  ten, co se dívá z dáli
  pro Anonym - obcan - spoluobcan-

  jistě nejste z Třebichovic a pokud ano, nebydlíte zde dlouho...Jinak byste věděl(a), že autobusové zastávky rekonstruované byly...Lavičky tam byly - na všech zastávkách - a divte se, odpadkové koše tam byly také...
  Ale nechte to tam, když si toho mládež neváží a všechno ničí...Odpadkové koše pálí a lavičky zbavuje latěk.....Pokud si neuklidníte děti, lavičky a koše zkrátka nebudou....

  Největší bordel na vse dělají Maškové a všichni to víme...Lezou do zahrad a kradou na co přijdou jen aby měli na drogy!!!


 • 13. 8. 2009 13:21
  Anonym - obcan - spoluobcan-
  !! Můj pohled na spoluobčany a jejich konání

  Přeji hezký den všem..
  Pozastavuji se zde nad vyjadřováním, některých spoluobčanů..Je celkem smutné, že diskriminujete naše romské spoluobčany, ale co si budeme povídat,když se poohlédneme jedním okem kolem nás, ne vždy jsou na vině romští občané..To že jich v naší vesnici přibývá není přeci takový problém, každý musí někde žít..A každý si sáhněte na svědomí, i my bílý občané (když už jsme u těch ras) se nechováme vždy podle předtav ostatních..Toto není omlouvání,jen pouhý můj pohled na lidské chování a sobeckost..
  Nečtu nic jiného než (cikáni,cikáni,cikání)..a co se podívat na nás..Proč fungují a jsou zrekonstruované toalety v našem hostinci, když spousty pánů,již několik let rádo využívají strom před vchodem..jde snad o tradici?..ne jde o Vaši lenost,udělat pár kroků jiným směrem..(a zápach výkalů není příjemný pro nikoho z nás)..
  v historii čtu z roku 2006,že co nevidět proběhne rekonstrukce zastávek..(Jak uvedla paní Prokopová),všichni hledáte ohleduplnost,ale kde je ta ohleduplnost vůči starším lidem, kteří cestují autobusem,kam si odloží zavazadla,nebo se usadí vzhledem ke svým zdravotním problémům,či schovají při nepříznivém počasí?...Chápu,ano kanalizace je ve výstavbě,je pro nás všechny důležitá,ale aby se za 3 roky,nezvládlo ušetřit nějaký tisic,alespon na lavičku,je velmi smutné..Nehledě na to, že odpadkový koš,je celkem také podstatná věc..(Pokud jsme u stížností na nepořádek v obci..)
  Hodně lidí umí mluvit,slibovat,ale skutek?...UTEK...Každý může udělat něco pro své uspokojení..Vždyť kolikrát byl vyhlášen úklid obce pro občany (dobrovolný ovšem) a kolik se Vás zde sešlo.?..proto říkám, nestěžujte si a raději konejte..
  Třebichovice,je krásná vesnice, má svou historii,úžasnou přírodu,která zanechala spousty stop z historie a o to více je smutné když, mládež,či jiní přistěhovalí občané se zde nedokáží chovat vhodným způsobem..trochu více tolerance vůči ostatním by neuškodila..(ale je těžké toto vysvětlovat,nebo psát pro ty, kteří na to mají jiný pohled)..A to pohled jen někde vysedávat, ničit,krást a pak si jen stěžovat jak jim ostatní ubližují a křivdí...každý by sï měl sáhnout sám do svého svědomí a pak kritizovat ostatní..ALE toto umí málo kdo..
  A pak také,sice když se řekne vesnice,tak si hned každý představí drbárnu (což naše vesnice opravdu je)..Ale zaméct před svým prahem a pak se starat o ostatní,je také velmi vzácný lidský krok..(např.diskuze téma Fery)..Copak u toho lidem svítíte?..NE můžete jen spekulovat a zbytečně ubližovat a narušovat lidské soukromí..
  Tot vše, jelikož dále už nemám slov..Hledet si sveho a konat sve, je priorita lidskeho zivota..
  Hezky den vsem....


 • 24. 3. 2009 18:08
  Martina
  Ahoj

  Martina_Sykorova@seznam.cz


 • 24. 3. 2009 18:06
  Martina
  Pomoc

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli nevíte nějaké informace o Jaromírovi Sýkorovi z vesničky Saky.Je to můj strýc a dlouho jsme o něm nic neslyšeli.Pokud máte informace,můžete mi je poslat na email.Děkuji neteř Martina Sýkorová


 • 1. 2. 2009 14:14
  Milda
  pro kolegyňku(důvěrné)

  Bohužel je to pravda-pokud se jedná o Jardu Pánka staršího.M.Š.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

22. 11. Cecílie

Zítra: Klement

stočné.jpg

 

Diskusní fórum

příspěvků: 226

Návštěvnost stránek

171884