Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 7 14 20
 • 2. 6. 2021 8:31
  Lenka M.
  měsíčník

  dobry den, nedostali jsme tento měsíc měsíčník do schránky a na stránkách taky není.


 • 9. 6. 2021 8:45
  starostka - Moderátor
  Re: měsíčník

  dobrý den, v květnu TM nevyšel...


 • 26. 3. 2021 18:00
  Kuba
  Hřiště

  Mohlo by se už otevřít dětské hřiště za hospodou? Nebo ho letos neplánujete otevřít?


 • 27. 3. 2021 21:33
  starostka - Moderátor
  Re: Hřiště

  DĚTSKÁ HŘIŠTĚ
  „Vláda důrazně doporučuje provozovatelům dětských hřišť, včetně obcí, uzavřít prostory dětských hřišť,“ píše se na konci opatření č. 299 ze dne 18. 3. 2021, které od 1. do 21. března zakazuje volný pohyb mezi jednotlivými okresy. Následně pak USNESENÍ VLÁDY ČR ze dne 26. 3. 2021 č. 315 prodlužuje účinnost tohoto opatření do dne 11. dubna 2021.

  Co na to Ministerstvo vnitra?
  O tom, jestli mohou zůstat dětská hřiště otevřená, rozhoduje obec. Může se tedy stát, že dětské hřiště ve vašem okolí otevřené nebude.
  Pokud ale najdete otevřené hřiště, je ale důležité řídit se v jejich prostoru všemi vládními nařízeními, abyste tak zamezili přenosu nákazy do vaší domácnosti a na vaše blízké.
  Aktuálně platí, že v zastavěné části obce je třeba mít zakrytá ústa a nos nejméně chirurgickou rouškou. To tedy platí i na dětských hřištích. Ačkoliv mají děti do 15 let výjimku, doporučuje se mít ústa zakrytá i jim.
  Dále dodržujte odstup 2 metry od dalších osob a nesdružujte se. Pokuste se dohlédnou na to, aby se děti chovaly v rámci těchto doporučení.
  Na hřiště nevstupujte, pokud je už natolik obsazené, že by nebylo možné zachovat si rozestupy od dalších osob. Zvažte v tomto případě bezpečnost prostoru a riziko nákazy.
  Pokuste se omezit délku pobytu na hřišti, aby se v místě nehromadili lidé, ale spíše, aby se zde střídali.
  Doporučujeme po návštěvě hřiště dítěti i sobě důkladně vydezinfikovat ruce.


  Co na to obec?
  Obec provedla povinnou revizi herních prvků a pracovníci obce již mají instrukce, co je třeba na dětském hřišti (za stále zavřenou hospodou) opravit. Chystají se tam v pondělí 29. 3. Pak hřiště otevřou. Pokud tedy budete se svými ratolestmi tento prostor využívat, víte, jak je třeba se chovat. NENECHÁVEJTE TAM DĚTI BEZ DOHLEDU! NEZAPOMEŇTE ZAKRÝVAT PÍSKOVIŠTĚ! DĚKUJEME!


 • 22. 2. 2021 12:53
  Michaela Urbanová
  Dětské hřiště

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, kdy bude otevřené dětské hřiště za hospodou.
  Děkuji,
  Míša


 • 23. 2. 2021 9:04
  starostka - Moderátor
  Re: Dětské hřiště

  Přestože tento týden slibuje předpověď počasí jarní teploty, nemáme v plánu hřiště otevírat. Byli jsme v minulosti upozorněni technikem na případná nebezpečí s tím spojená. Možná také proto řada hřišť otevírá až v dubnu. Nicméně, pokud březen přinese trvalejší teplé počasí, můžeme po dohodě otevřít.


 • 23. 2. 2021 15:32
  Martin
  Re: Dětské hřiště

  Mohlo by se něco stát, a stoprocentně by za to mohl covid


 • 29. 1. 2021 17:03
  Lukáš Holeček
  Petardy

  Vážení sousedé, chtěl bych se touto cestou omluvit všem které jsem vyrušil sobotním ohňostrojem, který jsem udělal pro syna k narozeninám. Vzhledem k tomu, že o Silvestra ohňostroj letos děti neměli (do půlnoci ještě nevydrží a tradiční ohňostroje obcí a měst byli zrušeny). Také máme domácí zvířátka a uznávám, sobecky jsem upřednostnil radost svého dítěte, před jejich klidem a klidem okolních sousedů. Ještě jednou se všem dotčeným omlouvám a veřejně zde garantuji, že v naší obci a jejím blízkém okolí zábavní pyrotechniku nadále používat nebudu. Přeji Vám hezký víkend. Lukáš Holeček


 • 23. 1. 2021 21:02
  Mirka
  Petardy

  Fak na makovici,zhruba před 20 minutama zas nějakej moula neměl co dělat tak si zabouchal světlice a psi se mohli zbláznit,udělejte s tim něco na zastupitelstvu nebo se už neznám-lítalo to od obecnáku někde poblíž.Dřív se to bochalo jen o silvestra a ted to musíme trpět po celej rok?!Pak se Kubo nedivte že toho má každej plný zuby toho kraválu!


 • 25. 1. 2021 8:04
  Lojza
  Re: Petardy

  Holečkovi něco pompézně oslavovali.


 • 25. 1. 2021 19:41
  Kuba
  Re: Petardy

  Koukám že máte těžký život. Co Vás bude srát příště? Motosraz? Nebo jiná zábava? Vlastně je pro Vás tahle doba super co? Všechno zavřené, a až na pár idiotů Vám nikdo moc život nekomplikuje co? Nedejbože, že to zase všechno otevřou.Běžte dělat něco užitečného, třeba si můžete příště zkusit do zastupitelstva sednout a pokusit se zařídit zákaz všeho co Vás štve!! Ale to bych chtěl moc, že? Lepší je plakat na netu.
  A jen chci poděkovat tomu kdo si 23.1 zastřílel, dostal sem hezký dárek k narozkám, díky moc!!!


 • 6. 1. 2021 18:44
  Kuba
  Petardy a jiné

  Vaše stížnosti chápu ale chápu i druhou stranu která se chce pobavit. Tahle problematika se řeší všude a dlouho a nikdy se nevyřeší tak aby obě strany vyšli vítězně. Jen mě zaráží že silvestr nebyl poprvé a nikdy jako posledních pár let se to tolik neřešilo. Takže co? Zakážeme si všechno? Budeme se odvolávat na zvířata, barvu pleti nebo na něco jiného co je ted moderní řešit? Budeme si všichni klekat? Udávat se? Atd??? Chápu že toho má většina lidi plné zuby. Nic se nemůže, život má spousta lidí uplně jinak než před rokem. Ale tohle neustálé fňukání si snad můžeme odpustit. Mějte se všichni krásně


 • 1. 1. 2021 2:09
  Monika
  Silvestr

  Vážení bydlím tady už 38let a nestačím se divit nad chováním lidí. Připadá vám normální tento blázinec v obci,kde asi každý má nějaké domácí zvířátko. Vaším debilnim chováním nejvíc ubližujeme svým mazlíčkům a také sousedům.Ale v dnešní době každý kouká jen na sebe a je jim to jedno. Každý rok trávím Silvestr na dvorku u svých zvířat a už by měli tuto zábavu zakázat.


 • 26. 12. 2020 17:56
  Mirka
  Petardy

  Děkuji za zkažené vánoční svátky těm kdo maj IQ houpacího koně a nejsou schopni vydržet bez petard.Fakt hnus todleto!A budte rádi že tady nejsem sprostší jak jsem vytočená kvůli těmto id****m!


 • 28. 12. 2020 20:10
  Kuba
  Re: Petardy

  To chce klid


 • 29. 12. 2020 14:18
  Mirka
  Re: Petardy

  Kuba: Však se těším že o silvestr bude klid-jak jsem koukala tak není žádná vyjímka z nočního klidu, PČR bude mít práci po 22 h a pokuty za rušení nočního klidu budou padat!


 • 29. 12. 2020 22:22
  starostka - Moderátor
  Re: Petardy

  Vážení diskutující, přestože platí až do 22. ledna 2021 nouzový stav a je spojen s řadou omezení - např. omezení volného pohybu osob v době od 21:00 hod. do 04:59 hod., platí zároveň obecně závazná vyhláška o nočním klidu č. 1/2016.
  Najdete ji: https://www.trebichovice.cz/file.php?nid=2046&oid=5238362
  Píše se v ní, že v noci z 31. prosince na 1. ledna se doba nočního klidu nevymezuje.
  Obávám se tedy, že fanatičtí rachejtlopráskači a jiní houpací koníci se nenechají nikterak zastavit a určitě si vystřelí. Např. z vlastní zahrady jim to dle mého legislativa umožňuje. Zákaz vycházení na vlastní zaplocené pozemky po 21. hodině snad ještě nezakázali.
  Nicméně!!! Občany tímto prosíme, aby pokud možno omezili používání pyrotechniky a používali ji s rozumem a ohledem na starší obyvatele, malé děti a zvířata. Pro poslední jmenované jsou nečekané světelné efekty a ohlušující rány velmi stresující a nebezpečné, a to jak pro zvířata domácí, tak především pro divoce žijící zvěř.
  Všem přeji hladký přestup do následujícího roku a všech 10 (prstů) pohromadě!
  M. Jehličková


 • 22. 7. 2020 13:25
  Iveta Pulcová
  Cihelna

  Děkuji za moc pěkný článek ,,Kruhová cihelna" v červnovém měsíčníku.
  Jako dítko školou povinné jsem tam byla na exkurzi a každý žáček dostal kousek hlíny, aby si doma uplácal a upekl cihličku. Hezká vzpomínka.


 • 23. 7. 2020 13:58
  starostka - Moderátor
  Re: Cihelna

  Dobrý den, nestává se často, že bych zaznamenala slova chvály na adresu obecního zpravodaje a tak mne vaše reakce moc potěšila a děkuji Vám za ní. Pošlu vám na vaši mailovou adresu nějaké hezké fotky cihelny pro radost. Dnes už tu stojí jen komín a ten už možná odstříhává pomyslný metr své existence, protože obec by ráda dala zelenou pro výstavbu domů v této části obce. Cihelna pak už zůstane každému z nás jen ve vzpomínkách.
  Markéta Jehličková


 • 27. 5. 2020 15:48
  Kateřina Smetanová
  Odpady

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala do jakých kontejnerů mohu vyhodit věci od tetrapacku/nápojové kartony. Dříve se vyhazovali do žlutého s plastama, nyní mají svůj kontejner oranžový, ale v obci ho nemáme.
  Děkuji


 • 4. 6. 2020 14:17
  starostka - Moderátor
  Re: Odpady

  Dobrý den. Kartonové obaly (krabice od mléčných výrobků, džusů, vín, ...) lze třídit spolu s plasty. AVE dnes přislíbilo, že dodá cedulky, které se nalepí na žluté kontejnery a toto upřesní. Přestože kartonové obaly obsahují až 70 % papíru, nepatří do modrých kontejnerů! Proč? Protože plasty se třídí na speciální lince, kde se právě kartonové obaly oddělí od plastů a dále zpracovávají. Děkujeme za dotaz i za to, že třídíte. Má to smysl!


Novější 1 3 7 14 20

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

24. 6. Jan

Zítra: Ivan

 

 

covid portal.png

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 263

Návštěvnost stránek

217245