logo bus new.JPGZMĚNY V DOPRAVĚ
K TERMÍNU 26. 8. 2017

Vážení cestující,

na webové stránce https://pid.cz/integrace-kladenska/ byly zveřejněny základní informace
o připravované integraci dopravy v oblasti Kladenska

Najdete zde jak základní informace o změnách linkového vedení, o tarifu i jízdném (včetně příkladů cen jízdného a mapy tarifních pásem), tak i schémata a mapky nově integrovaných oblastí. Postupně zde budou doplňovány další informace včetně jízdních řádů (prozatím jsou zveřejněny pouze návrhy).

 

K termínu 26. 8. 2017 se připravuje významné rozšíření systému Pražské integrované dopravy do oblasti Kladenska. Na jednu jízdenku tak bude možné cestovat nejen pražskou MHD a vlakem, ale také všemi autobusovými linkami mezi Prahou a Kladnem, Kladnem a Slaným, celou MHD v Kladně i dalšími doplňkovými regionálními spoji. Linky mezi Prahou a Slaným, jakožto i další linky v této oblasti, budou integrovány v dalších etapách v průběhu roku 2018.

Díky Tarifu Pražské integrované dopravy lidé výrazně ušetří zejména při pravidelném dojíždění mezi Kladnem a Prahou. Navíc ušetří za pražský úsek, pokud již vlastní předplatní jízdenku pro Prahu. S jízdenkami PID bude také možné přestupovat na kladenskou MHD bez dalšího doplácení. Při cestách mezi Prahou a Kladnem bude platit jízdenka PID ve všech autobusových linkách i na železnici. Už nebude záležet, s jakým dopravcem jedete.


Cestování mezi Kladnem a Slaným – přes 2 tarifní pásma levněji

Kladno bude zařazeno do tarifního pásma 3, okolí Kladna směrem na Slaný včetně města Slaný do pásma 4. V praxi to znamená, že cestujícím mezi Kladnem a Slaným postačí dvoupásmová jízdenka pro jednotlivou jízdu za 18 Kč, pokud nebude cesta trvat déle než 30 minut. Pokud ano (týká se části cest mezi Kladnem a Slaným i do některých vzdálenějších obcí), budou potřebovat jízdenku za 24 Kč, jejíž časová platnost je 60 minut. Pravidelní cestující mezi Kladnem a Slaným budou potřebovat pouze dvoupásmový kupon (za 460 Kč na měsíc nebo 1200 Kč na čtvrtletí). Ti, kteří budou z okolních obcí mezi Kladnem a Slaným nebo ze Slaného pokračovat třeba do Prahy, si zakoupí jízdenku nebo předplatní kupon podle potřebného počtu tarifních pásem.

 

Nové spoje

 

609

Kladno, OAZA – Kladno, aut. nádr. – Vinařice – Třebichovice – Slaný, aut. nádr. – Slaný, Arbesova

Náhrada za linku MHD Kladno č. 9.

Jízdní řád 609

 

 

608

Smečno – Třebichovice – Slaný, aut. nádr. – Slaný, Arbesova

Náhrada za linky 220061, 220062.

Tzv. školní autobus spojující obec se Smečnem, (dále pak Kladno či Slaný).

Jízdní řád 608

 

607

Kladno, aut. nádr. – Kladno, Central – Kladno, U nemocnice – Kladno, Rozdělov – Libušín – (Smečno) – Třebichovice, U Kapličky

Náhrada za linku MHD Kladno č. 7.

NOVĚ se zajížděním do Třebichovic.

Spoj, který Vás dopraví do Libušína,

do kladenské nemocnice, do Centrálu, apod. Jízdní řád 607

 

Nové názvy zastávek v obci                           

Třebichovice

Třebichovice,U Kapličky

Třebichovice,U Hřbitova

 

Senioři 70+ ZDARMA

Senioři od 70 let jezdí po Praze i Regionu zdarma. K prokázání věku stačí občanský průkaz členské země Evropské unie, platný pas, nebo povolení k pobytu. Sleva se nevztahuje na vlakové linky, tam jezdí senioři podle tarifu dopravce.

 

TZD_Integrace-Kladno-Slany_B5.jpg 

 

tarif-pasma.png